Přeskočit na hlavní obsah

Knihovna č. 8

Poslední dobou sice navštěvuji knihovnu daleko častěji než dřív, ale většinou si půjčuji odborné publikace, učebnice, nebo skripta.

Přehled těchto publikací, by vás asi nezajímal, proto jsem už úlovky z knihovny dlouho nepsala. Přesto je kolikrát složitější sehnat tu správnou Fyzikální chemii, než sehnat beletrii.

Nicméně knihovna v kladně mi udělala velkou radost a zvedla počet maximálně povolených vypůjčených knih z 15 ks na 20ks. musela jsem to samozřejmě oslavit a tak jsem si pár knih přece jenom pořídila.Dvě knihy Daniela Glattauera v jednom. Trošku jsem ji prolistovala a vypadá velmi zajímavě. První kniha- email poslaný omylem někomu jinému, a co z toho vznikne. Zní to velmi dobře. Kniha má i celkem slušné hodnocení.


O téhle knize přemýšlím už delší dobu. Chtěla jsem si jí vybrat k recenzi, ale nakonec jsem si vybrala jinou knihu, na kterou ještě tolik recenzí napsáno není. přesto jsem na ni velmi zvědavá. navíc si plním slib, že se budu víc soustředit na domácí autory. Kniha má navíc výborné recenze. 
  Tahle kniha mě upotala svojí anotací. Vzala jsem jí s myšlenkami na mou dceru, že by se jí mohla líbit. Až poté jsem viděla názor na databázi knih, který rozhodně nebyl příznivý. přesto bych si knihu pořídila. Líbí se mi obrázky i nápad. jsem zvědavá, a  i když je kniha určená hlavně mladším ročníkům, určitě si ji přečtu i já. 

Víc už mi do povolených vypújček bohužel nevešlo. Vždy je mi tak líto, když musím na policích nechat takové krásky. Tak třeba zase příště. 

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…