Přeskočit na hlavní obsah

Knihovna č. 8

Poslední dobou sice navštěvuji knihovnu daleko častěji než dřív, ale většinou si půjčuji odborné publikace, učebnice, nebo skripta.

Přehled těchto publikací, by vás asi nezajímal, proto jsem už úlovky z knihovny dlouho nepsala. Přesto je kolikrát složitější sehnat tu správnou Fyzikální chemii, než sehnat beletrii.

Nicméně knihovna v kladně mi udělala velkou radost a zvedla počet maximálně povolených vypůjčených knih z 15 ks na 20ks. musela jsem to samozřejmě oslavit a tak jsem si pár knih přece jenom pořídila.Dvě knihy Daniela Glattauera v jednom. Trošku jsem ji prolistovala a vypadá velmi zajímavě. První kniha- email poslaný omylem někomu jinému, a co z toho vznikne. Zní to velmi dobře. Kniha má i celkem slušné hodnocení.


O téhle knize přemýšlím už delší dobu. Chtěla jsem si jí vybrat k recenzi, ale nakonec jsem si vybrala jinou knihu, na kterou ještě tolik recenzí napsáno není. přesto jsem na ni velmi zvědavá. navíc si plním slib, že se budu víc soustředit na domácí autory. Kniha má navíc výborné recenze. 
  Tahle kniha mě upotala svojí anotací. Vzala jsem jí s myšlenkami na mou dceru, že by se jí mohla líbit. Až poté jsem viděla názor na databázi knih, který rozhodně nebyl příznivý. přesto bych si knihu pořídila. Líbí se mi obrázky i nápad. jsem zvědavá, a  i když je kniha určená hlavně mladším ročníkům, určitě si ji přečtu i já. 

Víc už mi do povolených vypújček bohužel nevešlo. Vždy je mi tak líto, když musím na policích nechat takové krásky. Tak třeba zase příště. 

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…