Přeskočit na hlavní obsah

Jak si žiju - výlet

Můj drahý vymyslel pro naši rodinu další výlet. Tentokrát jsme se vydali na Petřín.

Protože jsme malinko pohodlní a taky proto, že jsem si vzala boty s podpatkem jsme si vyjeli autem až nahoru na Strahov. Lanovka je mimo provoz a pěšky se nám moc nechtělo. 

V plánu byla hlavně rozhledna, ale po ránu byla u pokladny taková fronta, že jsme první navštívili zrcadlové bludiště. A rozhodně jsme nelitovali. 


Právě teď učím žáky princip zrcadel. Samozřejmě, že jsem hned použila ve výkladu zrcadlové bludiště. Většina žáků ho už navštívila a tak aspoň věděli o čem mluvím.

Pak už nám nic nebránilo ve vyšlapání nekonečného počtu schodů až na vrchol rozhledny. Musím se přiznat, že jsem funěla jak lokomotiva. Na své fyzické kondici musím ještě zapracovat.


Každopádně výhled stál za tu námahu. Byla trochu mlha, na vrcholu bylo přeturistováno, ale výhled vše vynahradil.


Praha je stejně krásné město.

Ještě se nám nechtělo jít domů a tak jsme nakoukli do blízké hvězdárny. Byli jsme nadšení. Prohlídli jsme si meteority, popis planet, historii dobývání vesmíru, mapu hvězd, model černé díry - bylo toho vážně moc a tak není divu, že jsme tam strávili nejvíc času. Hodně se nám líbila váha, na kterou když se postavíte, zjistíte kolik by jste vážili na různých planetách.

Nakonec nám otevřeli kopule a my jsme pozorovali Slunce a druhým dalekohledem Venuši. Musím říct, že na mě udělali dojem už jen otevřením a natočením kopule.Vyfotili jsme oba dalekohledy.

Nakonec jsme dostali úplný výklad hvězdného nebe a souhvězdí. Tak se nám to líbilo, že jsme si koupili otočnou mapu hvězdné oblohy. Máme doma astronomický dalekohled, tak budeme pozorovat  hvězdy i z našeho dvorku.

Samozřejmě jsme si koupili i pár pohledů. Měli jich tam tolik.Zas jeden vydařený víkend. A co vy, kam jezdíte? Můžete nás inspirovat.

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…