Přeskočit na hlavní obsah

Novinky v mé knihovně

Ve středu mi přišel balíček. Bohužel, jsem tak zaneprázdněná, že jsem si ho vyzvedla až včera.
Je pravda, že jsem tušila co mi to přišlo, ale mít knihu v ruce je přece jenom něco jiného. Navíc ji můžete prolistovat a přivonět si.

Dobře, nebudu napínat. Přišla mi kniha Cizinka od Diany Gabaldon.

Výsledek obrázku pro cizinka

Moc se na knihu těším, nejraději bych odsunula celý plán čtení, ale disciplína musí být. 
Není jediná nová kniha. Další novinkou, tentokrát v mé čtečce je  Smrtná zima. 

Výsledek obrázku pro smrtná zima

Anotace knihy vypadala moc dobře, takže jsem ani na chvilku nezaváhala, spíš jsem měla strach jestli mi zrovna tuhle knihu pošlou. 

Taky jsem si uvědomila, že už jsem dlouho nečetla nic od českého autora a tak jsem si zažádala o knihu Muchachas od Panclové. Taky se na ni moc těším. 


Výsledek obrázku pro Muchachas 1

Tím jsem si hezky zásobila knihovničku. 

V poslední době sice chodím hodně často do knihovny, ale na beletrii opravdu nemám čas. Půjčuji si knihy o fyzice, didaktice, psychologii, metalurgii, mechanice atd. Prostě na pohodové čtení není moc času.

Přesto jedna pozitivní zpráva z naši Kladenské knihovny. Maximální počet vypůjčených knih zvedly z patnácti kousků na dvacet. Ano nevíte jakou mi tím udělali radost. 


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…