Přeskočit na hlavní obsah

Jak si žiju - Marťan

V poslední době se hodně mluví o novince v našich kinech. Přesto, že do kina chodím jen velmi málo, tentokrát jsme neodolali a do kina jsme zašli. Byla to dost spontánní akce. Jednoduše jsme se v jednu odpoledne rozhodli a už o půl čtvrté jsme seděli s 3D brýlemi na očích v kině. 

A který film to byl, který nás donutil, opustit náš teploučký domeček a vydat se do deště? 


Ano, tolik obdivovaný Marťan od Ridleye Scotta.
Už jen jméno režiséra bylo zárukou, že jsme nevyjeli zbytečně. A opravdu jsme si film užili. 

Je pravda, že se nevyhnul jistým nepřesnostem, ale shodli jsme se s přítelem, že tyto chybičky jsme ochotni odpustit. Nejednalo se o nic zásadního. 

Děj měl humorné chvilky, kdy jsem se hlasitě smála, ale i napínavé okamžiky, kdy jsem měla o hlavního hrdinu strach. Rozhodně zápletka byla velmi zajímavá. 

Zpočátku úspěšnou misi předčasně ukončí bouře, která ohrožuje život celé posádky. Při bouří má jeden z kosmonautů  - Mark nehodu, při níž se mu poškodí skafandr. Celá posádka je přesvědčená o Markově smrti, on však díky velkému štěstí, přežije. Probudí se jako jediný člověk na planetě. To jak se se situací hlavní hrdina v podání Matta Damona vyrovná bylo velmi nápadité. Myslím si, že já na jeho místě bych to nezvládla. 


Po shlédnutí filmu si rozhodně uvědomíte, jak důležité je mít dostatek lepící pásky. Já, jako knihomol si určitě pořídím i knihu. Ve většině případů to mám obráceně, nejdříve knihu čtu a teprve potom vidím film. Moc se na knihu těším, na vnitřní rozmluvy Marka. Myslím si, že je plno věcí, které film nemůže uspokojivě předat. 

Jak se líbil film vám a co kniha? 

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…