Děti a knihy

Už jsem psala o tom, že vedu kroužek pro děti. Byla to pro mě taková zkouška, jaké to je učit děti . Říkala jsem si, že jednu hodinu týdně to zvládnu vždy. Nakonec z toho byly dvě hodiny týdně, a bylo to prima. (No někdy taky na nervy.:-))

Na kroužku jsme zkoušeli různé pokusy z fyziky a chemie a myslím, že to děti celkem oslovilo a že je to i bavilo. Aby jím to přineslo i nějaké to poučení, zadávala jsem jim různé projekty. Každý to zná, teorie je nutné zlo a tak jsem jim to tímto zpříjemnila. Za projekty děti dostávali barvící lízátka. Moc se jim líbilo mít modrý jazyk a tak to mělo celkem úspěch. 

Pokus sloní zubní pěna

Poslední hodinu jsem jim chtěla zpříjemnit, a protože milují knihy, dostali za úkol donést svojí nejoblíbenější knihu a představit ji ostatním. Já vím, bylo to trochu mimo zaměření kroužku, ale musím říct, že to děti očividně bavilo. Zjistila jsem, že mám na kroužku hodně vášnivých čtenářů. 

Pokud si teda myslíte, že děti nečtou, není to až tak pravda. Existují i děti, která mají velmi dobrý přehled ohledně literatura a to nejen dětské. 

Mám ve skupině děti od předškoláka, až po pátý ročník základní školy. Knihu nám představili kromě dvou všichni. Zajímavý je ten posun od dětské literatury, jako je Pipi dlouhá punčocha, pohádky, Maxipes Fík do třetí třídy až k Divergenci v páté třídě. 

Děti jsou svými knihami doslova nadšené a někdy jsem je musela krotit, abychom vůbec stihli naplánovaný pokus. Každý chtěl představit tu svoji nej knihu. Myslím, že takovéto chvilky musím zopakovat.

A co že čtou: 
Smečka -Emily Carmichaelová
Deník Mimoňky -Ráchel Renéé Resselová
Anička a její kamarádky - Ivana Peroutková
Ďábelská zubařka - David Walliams
Divergence - Veronika Roth
Aliance- Veronika Roth
Zkoušky smrti - Daren Shan
Pipi dlouhá pungocha- Astrid Lindgren
Lenny Cirus školní virus- Joe Schreiber
Maxipes Fík - Rudolf Čechura
Zajatci Minecraftu - Petr Heteša
Demonata- Darren Shan
Zkoušky smrti- Darren Shan


6 komentářů

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Volba - klíčový okamžik

Oldřich z Chlumu román a skutečnost