Přeskočit na hlavní obsah

Svět knih a já

Kvůli práci jsem se dostala na veletrh až dnes, v neděli. Moc mě to mrzelo, hlavně kvůli akcím, na které jsem se těšila. 

Doma jsem slíbila, že knihy kupovat nebudu. Chtěla jsem hlavně časopis Host. Pro ten jsem si opravdu jela, ale bohužel jste mi ho vykoupili. Tedy vy, co jste byli na veletrhu v pátek a sobotu. 


Výsledek obrázku pro svět knihy 2015


Ráno jsem nemohla dospat, jak jsem se těšila. Přece jenom se moc často někam
 nedostanu, navíc jsem jela úplně sama, což mě sice trochu mrzelo, ale měla jsem cestou čas číst. 


Vstávala jsem v šest ráno, chystala jsem se a jako správná ženská přemýšlela co si vezmu na sebe. Byl to boj - pohodlí, nebo krása. Nakonec jsem se přece jenom oblékla, nachystala si tašku, knížku a vyrazila. 

Do Holešovic jsem dorazila bez větších problémů. Moc jsem se těšila. Pokud jste tedy potkaly hloupě se usmívajícího blázna, s knihou pod paží, byla jsem to já.

První stánek na který jsem narazila byl nakladatelství Brána. Nebyla jsem na veletrhu ani minutu a už jsem držela v ruce knihu a nehodlala jsem se jí vzdát. Možná se to zdá dětinské, ale miluji Harryho Pottera, takže když mi už poněkolikáté tvrdili, že kniha je ještě o stupínek lepší než Potter, byla moje. Ano, mám knihu Sedmý syn - Joseph Delaney. Četla jsem na ni velmi pozitivní recenze, tak se na ni moc těším.
Dvě knihy jsem dostala zdarma, jen tak a dvě jsem si koupila ve slevě. Opravdu jsem se mooooc krotila, abych nenakupovala.

Takže mám ještě Rebelky od Sarah Mlynowské z Joty za 50,-kč, Posla soumraku od Toma Lloyda , kterou jsem koupila na stánku Pevnosti za 20,- kč
A zdarma jsem dostala Pražská ekloga od Jiřího Kovtuna a Solibo ohromný od Patrick Chamoiseau. Na stánku Pevnosti jsem doplnila chybějící čísla časopisu. Poslední dobou nestihám číst a kupovat
Časopis Plav a A2 je už rutina a když byl se slevou nebylo o čem přemýšlet.
Když jsem na stánku A2 vykládala, jak jejich čtrnáctidenník jde koupit u nás ve vesnickém Coopu, bylo veselo. Myslím, že mi dámy moc nevěřily.


Nakonec jsem nesla domů dvě plné igelitky. Paráda a navíc jsem dostala i elekronické knihy a slevy na nákup. 

Moc jsem si to užila, jen mě mrzí, že jsem nepotkala Petru Neomillnerovou. Musely jsme se těsně minout na stánku Pevnosti.

Mám radost i ze záložek a katalogu.

Teď jsem už doma a vzpamatovávám se. Kafe, počítač,čokoláda - já vím, chtěla jsem sladkosti omezit, ale začnu až zítra. :-) 

4 komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…