Přeskočit na hlavní obsah

Svět knih a já

Kvůli práci jsem se dostala na veletrh až dnes, v neděli. Moc mě to mrzelo, hlavně kvůli akcím, na které jsem se těšila. 

Doma jsem slíbila, že knihy kupovat nebudu. Chtěla jsem hlavně časopis Host. Pro ten jsem si opravdu jela, ale bohužel jste mi ho vykoupili. Tedy vy, co jste byli na veletrhu v pátek a sobotu. 


Výsledek obrázku pro svět knihy 2015


Ráno jsem nemohla dospat, jak jsem se těšila. Přece jenom se moc často někam
 nedostanu, navíc jsem jela úplně sama, což mě sice trochu mrzelo, ale měla jsem cestou čas číst. 


Vstávala jsem v šest ráno, chystala jsem se a jako správná ženská přemýšlela co si vezmu na sebe. Byl to boj - pohodlí, nebo krása. Nakonec jsem se přece jenom oblékla, nachystala si tašku, knížku a vyrazila. 

Do Holešovic jsem dorazila bez větších problémů. Moc jsem se těšila. Pokud jste tedy potkaly hloupě se usmívajícího blázna, s knihou pod paží, byla jsem to já.

První stánek na který jsem narazila byl nakladatelství Brána. Nebyla jsem na veletrhu ani minutu a už jsem držela v ruce knihu a nehodlala jsem se jí vzdát. Možná se to zdá dětinské, ale miluji Harryho Pottera, takže když mi už poněkolikáté tvrdili, že kniha je ještě o stupínek lepší než Potter, byla moje. Ano, mám knihu Sedmý syn - Joseph Delaney. Četla jsem na ni velmi pozitivní recenze, tak se na ni moc těším.
Dvě knihy jsem dostala zdarma, jen tak a dvě jsem si koupila ve slevě. Opravdu jsem se mooooc krotila, abych nenakupovala.

Takže mám ještě Rebelky od Sarah Mlynowské z Joty za 50,-kč, Posla soumraku od Toma Lloyda , kterou jsem koupila na stánku Pevnosti za 20,- kč
A zdarma jsem dostala Pražská ekloga od Jiřího Kovtuna a Solibo ohromný od Patrick Chamoiseau. Na stánku Pevnosti jsem doplnila chybějící čísla časopisu. Poslední dobou nestihám číst a kupovat
Časopis Plav a A2 je už rutina a když byl se slevou nebylo o čem přemýšlet.
Když jsem na stánku A2 vykládala, jak jejich čtrnáctidenník jde koupit u nás ve vesnickém Coopu, bylo veselo. Myslím, že mi dámy moc nevěřily.


Nakonec jsem nesla domů dvě plné igelitky. Paráda a navíc jsem dostala i elekronické knihy a slevy na nákup. 

Moc jsem si to užila, jen mě mrzí, že jsem nepotkala Petru Neomillnerovou. Musely jsme se těsně minout na stánku Pevnosti.

Mám radost i ze záložek a katalogu.

Teď jsem už doma a vzpamatovávám se. Kafe, počítač,čokoláda - já vím, chtěla jsem sladkosti omezit, ale začnu až zítra. :-) 

4 komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…