Přeskočit na hlavní obsah

Projekt - jak si žiju

Do tohoto projektu jsem se zapojila na výzvu Rachel. Je to zajímavá myšlenka psát o svém dnu. Vlastně jak si žijeme?

Takže jsem se rozhodla připojit. Budu psát každý den střípek ze svého života, co se stalo, co se nestalo, na co jsem myslela a samozřejmě co jsem četla.

Dnes je středa 20.5.2015

Vstávám v 6:00

Vůbec se mi ráno nechtělo z postele, moje fenka bordercolie nemohla spát a celou noc mě budila. Vůbec jsem se nevyspala.

Jedu do práce, dávám kafe a hurá pracovat. 

V práci končím v 13:00.

Každou středu vedu na základní škole dva kroužky pro děti. 

První kroužek začíná 13.45 a mám tam dost dětí, takže jsem se obrnila trpělivostí a hurá za dětmi. Dneska jsme vyráběli sloní zubní pěnu.Trochu se nám to vymklo a pěna byla opravdu všude. Každopádně dětem se to líbilo. 
Nevím jak budu zase vysvětlovat doma, od čeho mám zeleno-červené prsty - obarvené potravinářským barvivem.
Pak jsem si to ještě zopakovala v druhém kroužku, jen s menším počtem dětí.

Za odměnu jsem si zašla do kavárny na kafe. Kafe bylo super, venku pršelo a tak jsem si to v kavárně užila. Dočetla jsem knihu Jako zabít ptáčka. 


Rozepsala jsem recenzi, dopíšu jí až v sobotu. Teď už musím domů.

17:00 jsem doma.
Přišel mi balík na poštu. Ano, přišly mi knihy z nakladatelství MOBA. Jen škoda, že pošta už je zavřená, takže knihy si prohlídnu až zítra.
Musím oprat, uklidit a uvařit. Navíc jsem dostala několik upozornění, že bych si měla pořídit vizitky. Takže se snažím vymyslet návrh. 


Do toho mi moje dcera pořád dokola zpívá písničku S láskou nám je líp. Musí se jí naučit na besídku ve škole. Hrůůůza. Za chvíli ji budu taky umět. 

Na večeři dělám polévku a palačinky a těším se na knihu Bylo nebylo. 

Bylo nebylo


Ještě se podívám na můj oblíbený seriál Gilmorova děvčata.

Zítra mě čeká celkem dlouhý den v práci, nebudu mít skoro na nic čas. 

Jo a ještě jedna super správa. Už mi lezou na záhonku cukety. Budeme mít pěknou úrodu. 

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…