Přeskočit na hlavní obsah

Projekt - jak si žiju

Do tohoto projektu jsem se zapojila na výzvu Rachel. Je to zajímavá myšlenka psát o svém dnu. Vlastně jak si žijeme?

Takže jsem se rozhodla připojit. Budu psát každý den střípek ze svého života, co se stalo, co se nestalo, na co jsem myslela a samozřejmě co jsem četla.

Dnes je středa 20.5.2015

Vstávám v 6:00

Vůbec se mi ráno nechtělo z postele, moje fenka bordercolie nemohla spát a celou noc mě budila. Vůbec jsem se nevyspala.

Jedu do práce, dávám kafe a hurá pracovat. 

V práci končím v 13:00.

Každou středu vedu na základní škole dva kroužky pro děti. 

První kroužek začíná 13.45 a mám tam dost dětí, takže jsem se obrnila trpělivostí a hurá za dětmi. Dneska jsme vyráběli sloní zubní pěnu.Trochu se nám to vymklo a pěna byla opravdu všude. Každopádně dětem se to líbilo. 
Nevím jak budu zase vysvětlovat doma, od čeho mám zeleno-červené prsty - obarvené potravinářským barvivem.
Pak jsem si to ještě zopakovala v druhém kroužku, jen s menším počtem dětí.

Za odměnu jsem si zašla do kavárny na kafe. Kafe bylo super, venku pršelo a tak jsem si to v kavárně užila. Dočetla jsem knihu Jako zabít ptáčka. 


Rozepsala jsem recenzi, dopíšu jí až v sobotu. Teď už musím domů.

17:00 jsem doma.
Přišel mi balík na poštu. Ano, přišly mi knihy z nakladatelství MOBA. Jen škoda, že pošta už je zavřená, takže knihy si prohlídnu až zítra.
Musím oprat, uklidit a uvařit. Navíc jsem dostala několik upozornění, že bych si měla pořídit vizitky. Takže se snažím vymyslet návrh. 


Do toho mi moje dcera pořád dokola zpívá písničku S láskou nám je líp. Musí se jí naučit na besídku ve škole. Hrůůůza. Za chvíli ji budu taky umět. 

Na večeři dělám polévku a palačinky a těším se na knihu Bylo nebylo. 

Bylo nebylo


Ještě se podívám na můj oblíbený seriál Gilmorova děvčata.

Zítra mě čeká celkem dlouhý den v práci, nebudu mít skoro na nic čas. 

Jo a ještě jedna super správa. Už mi lezou na záhonku cukety. Budeme mít pěknou úrodu. 

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…