Přeskočit na hlavní obsah

Volný den

Dnes mám volný den.  Už je to dlouho co jsem si tohle mohla říct.
  Volno.


No úplné volno to není. Potřebuji trochu uklidit, (ale nebudu to moc přehánět), něco musím uvařit a taky udělat trochu té administrativy do kroužku pro děti, který vedu. Doufám ži mi to moc času nezabere. 


Už ráno se povedlo. Udělala jsem si vynikající kafíčko. Navíc bílý jogurt se sušenými jablíčky. Prostě pohodička. 


Výsledek obrázku pro káva


Venku to vypadá na krásný den. Přesunu se na zahradu. Snad tam bude dosah wifi, ještě jsem to nezkoušela. 
Chtěla bych dočíst knihu Útěk do pekel. Zrovna je to dost napínavé. 
Pak bych ještě možná stihla napsat recenzi. To mi půjde, pokud se mi kniha líbí napíšu recenzi za chvilku. Když mám ale výhrady, lámu si hlavu a přemýšlím třeba i týden. 

No a taky se chystám na knižní veletrh. Rozhodly jsme se s dcerou, že půjdeme spolu a tak jsem nám koupila stejná trička. Koupila jsem i voskovky na látku, chceme si je nějak popsat, nebo pokreslit. Už mám pár nápadů, ale ještě jsem se do toho nepustila. 

V pondělí se chystám do knihovny, takže budu koukat na web a hledat co bych chtěla a co v knihovně mají. Konečně bych si chtěla přečíst něco od Greena. Zatím byli knihy vždy půjčené a nerada se řadím do fronty. 

Navíc bych ještě chtěla začít šít přehoz na křeslo a taky novou tašku. Neumím moc šít, ale miluji látkové tašky a tak jsem si sehnala kousek látky a pokusím se něco ušít. Už jsem ušila tašku dceři na kroužek, takže praxi už mám. 

Asi to ani všechno nestihnu, ale pokusím se zařadit ještě dlouhou procházku se psem.

Moc se těším na dnešní den.

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…