Přeskočit na hlavní obsah

Svět knih a já

Ani nevíte jak se na veletrh těším. Pořád sedím doma a čtu, nebo se učím, nebo uklízím, vařím...
Někam jít je pro mě opravdu vzácnost a pokud můžu jít někam, kam opravdu chci, je to jako zázrak. 
Navíc je teď kolegině v práci nemocná a tak mám dvojité směny, pracuji téměř nonstop. 
Trochu volna mám právě dnes. Díky tomu, že vedu kroužek pro děti, jsem v práci jen do jedné. 
Pak si chvilku hraju s dětmi a potom je to toužebně očekávané volno. 
Navíc dneska byli děti moc hodné. Snaží se mě přesvědčit, abych vedla kroužek i příští rok, a tak předstírají, že jsou ty nejhodnější děti na světě. Kromě toho, že jsem dnes zjistila, že mám ve skupině mimozemšťana - na otázku jakou má krevní skupinu odpověděl že skupini XB, a taky jednoho génia, který má dostat Nobelovu cenu - složitě mi vysvětloval jak vyrábí umělou krev, vhodnou pro transplantaci, mám ve skupině plno malých upírů - všem moc chutná krev.

Teď jsem doma a odpočívám, koukám na program veletrhu a vypisuji si co všechno chci stihnout. Přemýšlím jaké knihy si chci koupit,musím využít slevy. Mám v plánu navštívit všechny stánky a všechno si prohlédnout. Těším se, že poznám pár lidí, nechám si podepsat pár oblíbených knih, poznám oblíbené spisovatele. 

No prostě se moc TĚŠÍM.

Musím se přestat těšit, rodina se dožaduje večeře. No škoda. 
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…