Přeskočit na hlavní obsah

SVÁTEČNÍ DEN - JAK SI ŽIJU

Dnes jsme měli svátek. Nemuseli jsme do práce a tak jsme si užívali volna.

Středočeská vědecká knihovna v Kladně dnes pořádala Den Středočeského kraje. Protože do knihovny chodím pravidelně a většinu akcí, které pořádají jsem navštívila a vždy se mi tam líbilo, vyrazili jsme dne celá rodina.

Moje dcera miluje herce Václava Rašilova, takže když jsem ji řekla, že se tam s ním potká, byla nadšená a jelo se.

Když jsme do knihovny dorazili, bylo tam už plno lidí. Všude po chodbách se procházeli zaměstnanci v převlecích za filmové postavy. My jsme hádali, kdo je kdo. Moc dobře jsme se u toho bavili. Postavy nám občas pomohly malou nápovědou. Doufám, že jsme vše určili správně. Všude bylo plno dobré nálady a výborného občerstvení. Koláčky, ovoce, popcorn, brambůrky.,... Samé dobroty.Nakonec se velké přání mé dcery splnilo a potkala Václava Rašilova. Dokonce byl tak hodný, že se ji podepsal.

Všechno jsme ochutnali, prohlédli jsme si celou knihovnu, vyzpovídali jsme všechny postavy z filmu. Moc dobře jsme se bavili. Zase jeden hezky strávený den v knihovně.Já mám jedno výročí. Poprvé jsme byla v knihovně, bez toho abych si půjčila knihu. Je pravda, že už jsem jednu v rukou měla a to od Pratchetta. Nakonec jsem ji vrátila do regálu a s těžkým srdcem odešla bez ní. Třeba tam na mě počká.


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…