Přeskočit na hlavní obsah

Zápisník - Káva a já

Jako studentka na koleji jsem se naučila pít kávu. Je to jedná z mých tří závislostí. Ne, není to největší závislost. Jsou dny, kdy si nedám ani jedno kafe a pak jsou dny kdy jich zvládnu klidně i pět za den. Mám ráda, když je u kávy pohoda. Sednu si a můžu chvilku odpočívat, číst, přemýšlet. Jde o to uvolnění a antistresové chvilky u kávy. 


Zkouším různé druhy kávy. Pro mě nejsnadnější je NESCAFÉ DOLCE GUSTO, které jsem dostala od přítele. Přípravu zvládne i moje dcera a tak ji k tomu často zneužívám. Před půl rokem jsem si koupila French press a do něj speciální kávy. Na přípravě není nic složitého, a výsledek je úžasný. Je pravda, že hodně záleží na druhu kávy. Instantní kávu si moc nedělám , jen někdy v práci, když už to nutně potřebuji. 


Moc ráda zajdu do kavárny. Je pravda, že káva tam není vždy úplně stoprocentní, ale uklidňuje mě to prostředí. Kdybych mohla, klidně bych si na kávičku do kavárny zašla každý den. Udělala bych si z toho denní rituál a na půl hodinky úplně vypla. Nic bych neřešila, jen bych odpočívala. Možná bych si četla, nebo bych psala. Rozchodně chápu spisovatele, kteří chodí psát do kavárny. Najít si tu správnou a denně tam strávit pár hodin a tvořit. Doma je tolik rušivých podnětů. Já nejsem žádný spisovatel, v mém podání by se jednalo o seminární práce a přednášky do mých hodin. Když to dělám doma, každou chvíli mi hlavou probleskne co je ještě potřeba udělat a co jsem nestihla, zkoušela jsem pracovat v kanceláři v práci. Bohužel v mojí kanceláři je taková zima. jsem navlečená, ještě mám přes sebe přehozenou vlněnou šálu, ale nevydržím to dlouho. Mám tam sice klid, ale nejde mi to tam. Jako bych měla nějaký blok.   


Taky miluji čaj. Mám ráda bylinkový, na záhonku mi roste máta i meduňka, kupuji sypané čaje, ale i ty klasické sáčkové. Vypijeme ho s přítelem velké množství. Jenže s čajem nemám ten pocit vyjimečnosti a nenavozuje mi pocit pohody. 

Jak to máte vy, pijete raději čaj, nebo kafe? Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…