Přeskočit na hlavní obsah

Vražda za zásluhy - recenze


napsal: Petra Tomášková
nakladatelství: MOBA( Moravská bastei)
počet stran: 240

Zdeněk Navrátil je mladý, chytrý a pohledný muž. Proto není divu, že se kolem něho točí plno žen. Posledních několik let strávil na zahraniční misi. Vrací se do Prahy na oddělené násilné trestné činnosti, kde okamžitě nastupuje do práce, aby vyšetřil vraždu. Práce ho baví, ale dokáže odolat půvabné kolegyni a zároveň vypárat vraha?

Další kniha z edice Původní česká detektivka. Autorku Petru Tomáškovou neznám a tak tato kniha byla pro mě krok do neznáma. Musím říct, že text mě chytl hned od začátku. Nemusela jsem se do čtení nutit, naopak jsem si knihu užila. 

Hlavním motivem knihy je vražda. Zavražděná žena je rozporuplná osobnost. Pomalu se odkrývají tajemství v jejím profesním i osobním životě. Co vše se skrývá za obrazem dokonalé ženy, příkladné ochránkyně práv dětí? Co se stalo a koho mohla naštvat natolik, aby ji zabil? 

Zdeněk by ještě chvíli strávil na místě činu a nechal ho na sebe působit, vryl by si do paměti detaily, které mu sice teď nic nenapovídají, ale časem se třeba vynoří a nasměrují jen na správný způsob uvažování. Jeho plány však překazila svědkyně, která se přišla uniformovaných strážců zeptat, kdy už bude moct odejít, potřebovala by s kolegy vyjet do jižních Čech.
Zdeněk zavele svému týmu a odebrali se s Terezou Vrabcovou do nedalekého parčíku. Tereza se zdráhala uvěřit, že Zdeněk skutečně vede vyšetřování vraždy, a své pochybnosti ventilovala v momentě, kdy usedala na lavičku. 
!Vždy jsem si myslela, že jenom ve filmech policajti vyslíchají lidi venku nebo po kavárnách, ale ve skutečnosti že se výslechy vedou v kancelářích, navíc vy taky vypadáte spíš jako herec než jako policajt. "

Zdeněk, má vypracovanou postavu, je pohledný, má vkus co se týče oblečení, je dokonalý džentlment a navíc je chytrý. Vražedná kombinace. Ženami se to kolem něho jenom hemží, bohužel nejvíc ho zaujala jeho kolegyně. Jak se vyrovná s přitažlivostí kterou cítí, když ví, že pletky na pracovišti nejsou přípustné. 

Kniha se mi líbila. Na nic si nehraje. Jde o detektivku, kdy kromě vyřešení případu máme i druhou linii příběhu a to soukromý život vyšetřovatele. Četla se mi moc dobře, i když musím přiznat, že daleko víc, než samotné vyšetřování, mě zajímalo jak to bude se Zdeňkem. V této rovině se mi zdál příběh daleko napínavější. 


Z postav mi byl nejvíc sympatický Zdeněk. Myslím, že každá z nás po muži jeho typu tajně touží. Naštěstí není úplný super hrdina, má i pár slabostí které ho zlidšťují. Proto jsem mu držela palce, aby v soukromém životě zabodoval. Další příjemná postava byla Zuzana. Policistka, Zdeňkova kolegyně, schopná, hezká, chytrá, přesto nebyla namyšlená. Není divu, že se Zdeňkovi od začátku líbila. Tomáš - další z týmu policistů, naproti tomu byl dychtivý, trochu naivní nováček, ale zato velmi dobrosrdečný. 

Myslím, že autorku si budu pamatovat, aby mi neunikla její další kniha. Možná by mohla přemýšlet o napsání i knihy jiného žánru než je detektivka.  

Za knihu k recenzi děkuji nakladatelství MOBA
Knihu si můžete zakoupit ZDE
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…