Přeskočit na hlavní obsah

Knihovna 8

Tentokrát jsem byla v knihovně pouze vrátit knihy. Jenže - samozřejmě, kdybych si nic nepůjčila nebylo by o čem psát - autobus mi jel až za půl hodiny a tak jsem si řekla, že se podívám na novinky, které se v knihovně zrovna vyskytují. Nebyla bych to já, abych si opět něco neodnesla. Doma je štos knih, které chci přečíst. Mám zpoždění s recenzemi, poličku už mám úplně plnou a nevypadá to, že bych dostala novou. Přesto, přese všechno jsem si z knihovny odnesla tři kousky.


Na tuhle krásku jsem zvědavá velmi dlouho. Neviděla jsem ani film. Říkám si, že nejprve pokořím knihu a teprve potom, shlédnu film. Zápletka vypadá zajímavě, i když příběhy z doby nedávno minulé moc ráda nemám. 


Murakamiho mám moc ráda, takže kdykoli narazím na jeho knihu neodolám. Je to útlá knížka, takže si ji někdy vezmu na přednášku a po cestě ji celou přečtu. Text opět doprovází moc hezké kresby. 


Sempre navěky jsem viděla v knihovně už minule. Jenomže už jsem splnila limit dvaceti půjčených knih. Jsem na knihu velmi zvědavá, četla jsem na ní pěkné recenze. 


Začínám mít deprese z toho jak nestíhám číst všechno co chci. myslím si, že dnes udělám noční čtení. Zítra na přednášce usnu (nejspíš nebudu jediná), nebo se budu muset nadopovat kávou. 

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…