Přeskočit na hlavní obsah

Tag

Dnes jsem se rozhodla přijít s knižním tagem. Viděla jsem ho před delší dobou na stránkách Knižní-putovani . Moc se mi líbila tak jsem si ho taky zkusila. 

Tagy moc nepíšu a tak jsem se rozhodla to zkusit.

Přejdu rovnou k otázkám. 

1) Bývá ti špatně při čtení v autě? 
Nebývá. Kdykoli někam jedeme mám s sebou alespoň jednu knížku popřípadě čtečku. Je mi to trochu líto, protože si někdy rodina chce v autě povídat. Jenže, když ty knížky jsou tak zajímavé a nejde se od nich odtrhnout. 

2) Který autor má podle tebe jedinečný způsob psaní? 
Murakami. Jeho knihy mají nádech neskutečnosti.  

3) Harry Potter nebo Stmívání? Třemi body obhaj svůj výběr.
Harry Potter. Můžu ho číst pořád dokola, navíc je napsaný tak, že mu naprosto věřím. Věřím na kouzla a Bradavice a Harryho std. :-) Je to kniha, která se velmi dobře čte a úplně mě pohltí. Navíc to nové vydání s obrázky je nádherné. 

4) Nosíš s sebou nějakou tašku, nebo kabelku na knihu? 
Vždy, když si pořizuji novou tašku, musí se mi do ní vejít i ta nejtlustší kniha. Je to podmínka pro pořízení. Navíc nosím pro jistotu látkovou tašku, kdybych náhodou potkala knihovnu, nebo knihkupectví. 

5) Čicháš ke knihám? 
Jen když mě nikdo nevidí. 

6) Preferuješ knihy s ilustracemi, nebo bez?
Donedávna jsem si myslela, že je mi to jedno, ale ten nový Harry Potter je úžasný. Takže asi s ilustracemi. 

7) Která kniha se ti líbila, když jsi ji četla, a později jsi zjistila, že to není zrovna kvalitně napsané? 
To se mi asi nestalo. Většinou dám na svůj první názor na knihu. 

8) Máš nějakou vtipnou historku z dětství, která zahrnuje knihy? 
Moc vtipných historek nemám. Knihy miluji od malička a kdykoli mě máma hledala, našla mě někde zalezlou s knihou. Trochu mi to vyčítala. Raději jsem si četla, než se učila.

9) Která kniha ve tvé knihovně je nejtenčí? 
Krysař od Viktora Dyka. Miluji tu knihu. Je tenká, ale skvělá. 

10) Píšeš? Vidíš sebe sama v budoucnu jako spisovatelku? 
Moc ne. Nevěřím, že bych dokázala někdy napsat knihu. Moje dcera si myslí, že je to snadné a že to zvládneme, ale je to těžké. Napsat knihu není jen tak. 

11) Kdy jsi začala číst? 
Hned jak jsem se naučila písmenka a od té doby mě to nepřešlo. 

12) Jaká je tvá oblíbená klasika? 
Pýcha a předsudek. Tu miluji a vlastně od Jane Austenové všechno. Můžu ji číst pořád dokola, a to samé platí i o filmech. 13) Je tvůj oblíbený předmět ve škole český jazyk  a literatura?
Český jazyk jsem nikdy ráda neměla, a vlastně ani literaturu. Ráda jsem psala sloh, ale jinak ne. Naše paní učitelka mi moc nesedla a tak jsem vždy měla raději matematiku a fyziku. 

14) Kdybys dostala knížku, kterou už jsi četla a nelíbila se ti, co bys dělala? 
Darovala bych ji někomu, komu by se mohla líbit. Každá kniha má někoho, komu se líbí. 

15) Která méně známá série je podobná Harry Potterovi nebo Hunger Games? 
Nevím, tyto knihy jsou tak jedinečné. Nevím k čemu je přirovnat. 

16) Tvoje oblíbené slovo? 
Moc často a ráda používám slovo prostě. Vždy, když cokoli napíšu, musím to po sobě přepisovat, jinak by slovo prostě bylo v každé větě. 

17) Upíři nebo víly? 
Asi upíři. Jsou temní a mocní. Dokáži být krutí, ale i soucitní. 

18) Měniči nebo andělé? 
Andělé, bytosti plné dobra, ale taky síly. Měniče jsem nikdy ráda neměla. Připadají mi trochu falešní. 

19)Vlkodlaci nebo duchové? 
Po přečtení knihy Mezi dvěma světy určitě duchové. Mají svůj svět a svůj život. Předtím bych asi dala přednost vlkodlakům, Ale Zásvětí mě pohltilo.

20) Zombíci nebo upíři? 
Zase upíři. Zombíci jsou moc strašidelní a já horory nemusím. 

21)Milostný trojúhelník, nebo zakázaná láska?
Zakázaná láska. V milostném trojúhelníku vždy někdo někoho podvádí a to nemám ráda. 

22) Romantická kniha, nebo akční kniha s romantickými momenty?
Akční s momenty. Dva v jednom. :-)

Co vy a otázky, jak byste odpověděli vy?Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…