Přeskočit na hlavní obsah

Tag

Dnes jsem se rozhodla přijít s knižním tagem. Viděla jsem ho před delší dobou na stránkách Knižní-putovani . Moc se mi líbila tak jsem si ho taky zkusila. 

Tagy moc nepíšu a tak jsem se rozhodla to zkusit.

Přejdu rovnou k otázkám. 

1) Bývá ti špatně při čtení v autě? 
Nebývá. Kdykoli někam jedeme mám s sebou alespoň jednu knížku popřípadě čtečku. Je mi to trochu líto, protože si někdy rodina chce v autě povídat. Jenže, když ty knížky jsou tak zajímavé a nejde se od nich odtrhnout. 

2) Který autor má podle tebe jedinečný způsob psaní? 
Murakami. Jeho knihy mají nádech neskutečnosti.  

3) Harry Potter nebo Stmívání? Třemi body obhaj svůj výběr.
Harry Potter. Můžu ho číst pořád dokola, navíc je napsaný tak, že mu naprosto věřím. Věřím na kouzla a Bradavice a Harryho std. :-) Je to kniha, která se velmi dobře čte a úplně mě pohltí. Navíc to nové vydání s obrázky je nádherné. 

4) Nosíš s sebou nějakou tašku, nebo kabelku na knihu? 
Vždy, když si pořizuji novou tašku, musí se mi do ní vejít i ta nejtlustší kniha. Je to podmínka pro pořízení. Navíc nosím pro jistotu látkovou tašku, kdybych náhodou potkala knihovnu, nebo knihkupectví. 

5) Čicháš ke knihám? 
Jen když mě nikdo nevidí. 

6) Preferuješ knihy s ilustracemi, nebo bez?
Donedávna jsem si myslela, že je mi to jedno, ale ten nový Harry Potter je úžasný. Takže asi s ilustracemi. 

7) Která kniha se ti líbila, když jsi ji četla, a později jsi zjistila, že to není zrovna kvalitně napsané? 
To se mi asi nestalo. Většinou dám na svůj první názor na knihu. 

8) Máš nějakou vtipnou historku z dětství, která zahrnuje knihy? 
Moc vtipných historek nemám. Knihy miluji od malička a kdykoli mě máma hledala, našla mě někde zalezlou s knihou. Trochu mi to vyčítala. Raději jsem si četla, než se učila.

9) Která kniha ve tvé knihovně je nejtenčí? 
Krysař od Viktora Dyka. Miluji tu knihu. Je tenká, ale skvělá. 

10) Píšeš? Vidíš sebe sama v budoucnu jako spisovatelku? 
Moc ne. Nevěřím, že bych dokázala někdy napsat knihu. Moje dcera si myslí, že je to snadné a že to zvládneme, ale je to těžké. Napsat knihu není jen tak. 

11) Kdy jsi začala číst? 
Hned jak jsem se naučila písmenka a od té doby mě to nepřešlo. 

12) Jaká je tvá oblíbená klasika? 
Pýcha a předsudek. Tu miluji a vlastně od Jane Austenové všechno. Můžu ji číst pořád dokola, a to samé platí i o filmech. 13) Je tvůj oblíbený předmět ve škole český jazyk  a literatura?
Český jazyk jsem nikdy ráda neměla, a vlastně ani literaturu. Ráda jsem psala sloh, ale jinak ne. Naše paní učitelka mi moc nesedla a tak jsem vždy měla raději matematiku a fyziku. 

14) Kdybys dostala knížku, kterou už jsi četla a nelíbila se ti, co bys dělala? 
Darovala bych ji někomu, komu by se mohla líbit. Každá kniha má někoho, komu se líbí. 

15) Která méně známá série je podobná Harry Potterovi nebo Hunger Games? 
Nevím, tyto knihy jsou tak jedinečné. Nevím k čemu je přirovnat. 

16) Tvoje oblíbené slovo? 
Moc často a ráda používám slovo prostě. Vždy, když cokoli napíšu, musím to po sobě přepisovat, jinak by slovo prostě bylo v každé větě. 

17) Upíři nebo víly? 
Asi upíři. Jsou temní a mocní. Dokáži být krutí, ale i soucitní. 

18) Měniči nebo andělé? 
Andělé, bytosti plné dobra, ale taky síly. Měniče jsem nikdy ráda neměla. Připadají mi trochu falešní. 

19)Vlkodlaci nebo duchové? 
Po přečtení knihy Mezi dvěma světy určitě duchové. Mají svůj svět a svůj život. Předtím bych asi dala přednost vlkodlakům, Ale Zásvětí mě pohltilo.

20) Zombíci nebo upíři? 
Zase upíři. Zombíci jsou moc strašidelní a já horory nemusím. 

21)Milostný trojúhelník, nebo zakázaná láska?
Zakázaná láska. V milostném trojúhelníku vždy někdo někoho podvádí a to nemám ráda. 

22) Romantická kniha, nebo akční kniha s romantickými momenty?
Akční s momenty. Dva v jednom. :-)

Co vy a otázky, jak byste odpověděli vy?Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…