Přeskočit na hlavní obsah

Práce, škola , blázinec

Poslední dobou se na mě všechno valí a to ze všech stran. Je toho opravdu moc. Myslela jsem si jak jsem šikovná a jak všechno lehce zvládnu a vše dokonale zorganizuji. Bohužel se potvrzuje, že vše co se nemá stát se stane a to navíc v tu nejméně vhodnou dobu.V práci to ještě jde. Když mě žáci moc zlobí - a to už musí být - tak dostanou písemku navíc. Pokud nezabere udělení dvou až tří špatných známek dojde na zkoušení u tabule.Většinou tato metoda velmi dobře zabírá. Zatím naštěstí nejsem ve stádiu Zdeňka Svěráka z Vratných láhví a houbu jsem na žáka ještě nevyždímala. Je pravda, že chuť po někom něco hodit mám pořád, ale jsme lidé civilizovaní a vše řešíme v klidu a domluvou. :-)

Dneska jsem  dala jednoduchý test z probírané látky a výsledek: ani jedna jednička, ani jedna dvojka , tří trojky a jinak samé čtyřky a to jsem zavřela obě oči aby nebyla pětka.

Trošku horší je to na kroužcích, které vedu na ZŠ. Děti jsou zde mladší, nadšené z poksů které provádíme a chtějí všechno hned a co nejvíc. Nedokáží pochopit, že je jich ve třídě 12 a každému z nich se musím věnovat. Poslední dvě hodiny jsem si s sebou vzala dceru, jako asistentku a hned to bylo lepší.O další stupínek horší je to doma. Co si budeme povídat, při mém zaměstnání, dvou školách na které se snažím docházet, navíc blog, píšu články a recenze, domácnost šla trošku stranou. Zanedbávám úklid, vaření, zahrádku a nakonec i svoje milovaná zvířátka. Dávám si předsevzetí, že to napravím, při nejbližší příležitosti, ale většinou jsem tak zbitá, že usínám kolem desáté a ani si v posteli nečtu.

Včera jsme přišly s dcerou z kroužku v šest večer a ona se mě zeptala, kde že máme ty pivoňky z předzahrádky, že nám je asi někdo otrhal. Já jsem ji začala vysvětlovat, že jako každý rok jsem je před zimou ostřihala, aby nám na jaře krásně narostli. Ona se na mě podívala s úžasem - Ty jsi něco dělala na zahrádce? A kdy?
Je to hrozné, ale moje dcera si o mě myslí, že jenom sedím u počítače a jinak nic nedělám.

Takže, abych to uvedla na pravou míru. Přes týden moc nevařím, když tak udělám větší množství a máme to na dva dny. Moji milí se musí nejméně třikrát týdně spokojit se studenou večeří. Peču jen o víkendu a to ještě ne vždy. Uklízím taky hlavně o víkendu. Přes týden se snažím jen udržovat množství chlupů z naších miláčků v domě v přijatelných mezích.


Nejhorší je to ve škole. Chodím na pedagogiku. Tady to ještě celkem jde. Nejsem v ničem pozadu, mám vybrané i téma závěrečné práce a začínám sbírat materiály na první seminárku, kterou chci mít hotovou do konce listopadu.

Úplně nejhorší je moje magisterské studium. Tady mám plno překážek. Většina přednášek je v dobu, kdy se na ně prostě nedostanu i kdybych se rozkrájela. Začínají předtermíny, již tento měsíc mám první zkoušku z metalurgie ocelí a litin. Mám už vypracované otázky, ale ještě jsem si je nestihla ani pomalovat zvýrazňovačem.
o
Mám zde celkem sedm předmětů za první semestr a u některých předmětů nemám ani vybrané zadání na seminární práce. Nevím kdy a jaké podmínky jsou předepsané ke zkoušce. Prostě katastrofa. Někdy se v noci budím a přemýšlím, jak já tu školu zvládnu.

Naštěstí zítra absolvuji tu dlouhatánskou cestu a zajedu se podívat do školy a promluvit si s profesory a vyřešit co nejvíce problémů spojených se studiem. Snad to všechno zvládnu.

Pokud to dobře dopadne, slibuji, že mým drahouškům upeču o víkendu něco moc, moc dobrého a tentokrát s lepkem, aby jim to i chutnalo. 

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…