Jména zvířatJak vybíráte jména pro své zvířecí mazlíčky?

Já jako milovník literatury to mám těžké. Kdysi, když jsem neměla rodinu, mohla jsem dát osmákovi degu jméno Doby. Neměl kdo mi v tom zabránit. Kocour dostal jméno Algernon a nikdo si nestěžoval. No dobře, je pravda,že se máma další dva měsíce znovu a znovu ptala, " Jakže se jmenuje ten kocour. "Nicméně si zvykla a kocour taky. Dodnes na jméno hezky slyší.
Algernon

Pak jsem si pořídila rodinu a začali těžkosti. Pro fenu, narozenou ve vrhu C, přece nemůže být lepší jméno než Ciri. Bojovala jsem statečně, ale marně. Nemám výhodu zaklínačské rychlosti a různé lsti typu, je to jméno pro princeznu, na mou tehdy dvouletou dceru neplatily. Prostě vedle mě teď leží Connie a nic s tím nenadělám.

Slavka Čubanoví
Connie


Nejnovější přírůstek do rodiny je kocourek. Přes mé návrhy  jako Samson, Fénix a už ani nevím co všechno je to Filip. Jméno dostal díky tomu, že se narodil na Filipa. Takhle má jednoduše narozeniny a svátek v jednom a my si to budeme hezky pamatovat.

Zatím je stav našeho zvířectva konstantní. Máme stop stav.
Jestli si ale někdy pořídím suchozemskou želvu, což je můj sen, bude se jmenovat Žofie. Do toho si nedám mluvit. Ještě bych si přála papouška. Nějakého velkého a mluvícího. To by byla paráda. Jmenoval by se Dodo.

Přiznám se, že kdyby to bylo jen na mě, a kdybych se nemusela ohlížet na nedostatek času, měla bych doma malou ZOO. Jak jste na tom se zvířátky vy? A co jejich jména?


4 komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Volba - klíčový okamžik

Oldřich z Chlumu román a skutečnost