Přeskočit na hlavní obsah

Výlet

Asi to všichni znáte, je víkend a protože máte rodinu je třeba jet na výlet. Výlety jsou tu od toho, aby utužovali vztahy mezi členy rodiny. Jde o společně strávené chvilky, které jsou velmi důležité hlavně pro děti. Navíc, takový výlet  může být i poučný, děti se naučí něco o historii a zeměpisu atd...

Přesto, že to všechno vím, moc se mi na výlet nechtělo. V naší malé rodině jsem jediná knihomolka. Můj partner ani moje dcera nesdílí mojí potřebu sedět doma, uvařit si nějakou dobrůtku a číst si. Kdyby to šlo, nedělala bych nic jiného, jen bych si četla. Moje dcera chce být taky knihomolka, ale nemá tu správnou výdrž. Začne číst, ale za chvilku už by šla ven.

Takže, byl víkend, rodinná rada rozhodla, že se pojede na výlet. Znáte to, všechno nachystat, nezapomenout vzít nějakou svačinu, pití, správné boty a protože jsme brali i psa, tak obojek, vodítko...

Partner s dcerou rozhodli, že se pojede na Týřov. Je to taková zřícenina u Berounky. Bylo krásně, všechno jsme postupně naskládali do auta a jelo se.
Pes byl po celou cestu nervozní. Snažil se přes okno chytit projíždějící auta a motorky. Dcera se rozhodla oblažit nás zpěvem. Umí zpívat moc hezky, když chce, nevím proč, ale když jedeme v autě různě se pitvoří a zní to fakt hrozně. Většinou, když máme někam jet, koupím zásobu lízátek, a když mi její zpěv už přijde vážně hrozný, jedno jí nabídnu. Jako na potvoru jsem tentokrát lízátka zapomněla doma.
Přítel byl naštvaný na psa, že štěká a slintá mu do auta, prostě idyla.

Nicméně jsme do cíle dojeli bez nehody. Píšu do cíle, ale pokud se chcete dostat na Týřov, musíte 2 km pěšky. Není to žádná velká dálka, ale je to celkem do kopce. Přesto, že jsem věděla, že nebude čas, jsem si s sebou táhla čtečku (co kdyby). Chtěla jsem si schovat do kabelky ještě knihu, ale na tu mi přítel přišel a nechal ji doma. Nemá pro mě absolutně pochopení, nebo se možná bál, že by ji pak musel nést on.

Bylo opravdu krásně, jednu chvíli jsem dokonce zapomněla na tu rozečtenou knihu.
Protože jsme s sebou měli dítě a ještě psa, chtělo to na nás trochu trpělivosti. Pes byl každou chvilku v Berounce, a dcera tam chtěla taky. Naštěstí si vzala pérka (jo, jsou to boty na ježdění na koních, ale moje dcera je nosí ráda i jen tak ven), takže se i ona mohla prohánět v nízké vodě.

Zdárně jsme došli na vrchol a prolezli celou zříceninu, podařilo se nám nikam nespadnout, nic jsme si nezlomili, nic jsme dokonce ani neroztrhli. To že jsme byli všichni špinavý byla jen malá daň.


Teď jen doufám, že mám na chvilku splněno a budu si moci v klidu číst.

2 komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…