Přeskočit na hlavní obsah

Ne množírnám!

Rozhodnla jsem se zapojit do akce Blogerky říkají ne množírnám.
Tuto akci vymyslely dvě blogerky Terez a Jahoda
 Akce je  rozšířením kampaně Ne množírnám!Pes je jeden z nejčastějších zvířecích mazlíčků. Je to proto, že svého majitele bezmezně miluje. Pejskovi nevadí, že je majitel tlustý, ošklivý, velký, nebo třeba nemocný. Pes ho miluje takového jaký je a to je většinou pro člověka to nejdůležitější. Je ti smutno, pes bude s tebou, máš radost, pes se bude taky radovat. Dokáže se naučit spoustu povelů a dělá to s nadšením jen proto, aby potěšil svého pána. Pro mě je pes, ten nejlepší společník do života. Už si ani neumím představit život bez psího kámoše. 


To jak někteří lidí se zvířaty zacházejí mě děsí. Nechápu jak mohou být tak lhostejní k bolesti a utrpení zvířat. Rozhodně je dobré si o této kampani něco přečíst pokud jste milovníky němých tváří a není vám lhostejné v jakých podmínkách žijí. Možná je nějaká množírna někde ve vašem městě, možná kolem ní chodíte, nebo jezdíte a ničeho jste si nevšimly. Touto akcí chceme přimět lidi, aby nepodporovali chov zvířat za peníze.


http://sosforpets.webnode.cz/petice/reknete-ne-mnozirnam/


O množírnách se všeobecně ví, většina lidí je odsuzuje a přesto, když si vybírá pejska, nechtěně množírny podpoří. Většinou lidé odmítají psi s průkazem původu pro jejich vysokou cenu. Ano, pes bez PP vás vyjde o několik tisíc korun levněji, ale nikdy si nebudete jistí, jaké vrozené vady si s sebou pejsek nese po rodičích, jaké povahové vlastnosti mu předají atd.. Rozhodně chápu, že ne všichni pejsci bez PP jsou z množírny, ale osobně bych se takové možnosti ani nevystavovala. 


Já jsem se rozhodla pro psa s PP hlavně proto, že jsem se bála vrozených vad. V mém okolí jsem viděla příklady, kdy už dvouletý pes měl zdravotní problémy a stál majitele hodně peněz a času. Každý chovatel psů se musí řídit určitými pravidly a psi do chovu musí projít lékařskou kontrolou. Každé psí plemeno, má určité dispozice k některým vadám a ty se pak u chovu sledují. Průkaz původu je tedy takové pojištění, je daleko menší pravděpodobnost, že váš kamarád bude mít např. dysplazii kyčelního kloubu atd. Moje borderkolie Connie Želečský Hrádek je ten nejúžasnější pejsek. I teď leží vedle mě a dává na mě pozor. Mám ji už sedm let a doufám, že se mnou ještě dlouho bude a že bude i nadále zdravá. Kromě očkování a ochraně proti blechám a klíštatům jsem zatím na veterině neměla žádná vydání a Connie je dokonale zdravá. 

Prosím zamyslete se nad tím, kde a jak si pořídíte svého psího kamaráda. Zastavme utrpení pejsků. 
Moje dcera si už teď plánuje, že bude veterinářka a bude mít útulek pro nechtěná zvířátka. Tak jen doufám, že nechtěných, týraných a jinak postižených zvířat bude co nejméně. 

Pokud máte svůj blog a máte rádi zvířata, rozhodně se k akci přidejte. 

2 komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…