Přeskočit na hlavní obsah

Ne množírnám!

Rozhodnla jsem se zapojit do akce Blogerky říkají ne množírnám.
Tuto akci vymyslely dvě blogerky Terez a Jahoda
 Akce je  rozšířením kampaně Ne množírnám!Pes je jeden z nejčastějších zvířecích mazlíčků. Je to proto, že svého majitele bezmezně miluje. Pejskovi nevadí, že je majitel tlustý, ošklivý, velký, nebo třeba nemocný. Pes ho miluje takového jaký je a to je většinou pro člověka to nejdůležitější. Je ti smutno, pes bude s tebou, máš radost, pes se bude taky radovat. Dokáže se naučit spoustu povelů a dělá to s nadšením jen proto, aby potěšil svého pána. Pro mě je pes, ten nejlepší společník do života. Už si ani neumím představit život bez psího kámoše. 


To jak někteří lidí se zvířaty zacházejí mě děsí. Nechápu jak mohou být tak lhostejní k bolesti a utrpení zvířat. Rozhodně je dobré si o této kampani něco přečíst pokud jste milovníky němých tváří a není vám lhostejné v jakých podmínkách žijí. Možná je nějaká množírna někde ve vašem městě, možná kolem ní chodíte, nebo jezdíte a ničeho jste si nevšimly. Touto akcí chceme přimět lidi, aby nepodporovali chov zvířat za peníze.


http://sosforpets.webnode.cz/petice/reknete-ne-mnozirnam/


O množírnách se všeobecně ví, většina lidí je odsuzuje a přesto, když si vybírá pejska, nechtěně množírny podpoří. Většinou lidé odmítají psi s průkazem původu pro jejich vysokou cenu. Ano, pes bez PP vás vyjde o několik tisíc korun levněji, ale nikdy si nebudete jistí, jaké vrozené vady si s sebou pejsek nese po rodičích, jaké povahové vlastnosti mu předají atd.. Rozhodně chápu, že ne všichni pejsci bez PP jsou z množírny, ale osobně bych se takové možnosti ani nevystavovala. 


Já jsem se rozhodla pro psa s PP hlavně proto, že jsem se bála vrozených vad. V mém okolí jsem viděla příklady, kdy už dvouletý pes měl zdravotní problémy a stál majitele hodně peněz a času. Každý chovatel psů se musí řídit určitými pravidly a psi do chovu musí projít lékařskou kontrolou. Každé psí plemeno, má určité dispozice k některým vadám a ty se pak u chovu sledují. Průkaz původu je tedy takové pojištění, je daleko menší pravděpodobnost, že váš kamarád bude mít např. dysplazii kyčelního kloubu atd. Moje borderkolie Connie Želečský Hrádek je ten nejúžasnější pejsek. I teď leží vedle mě a dává na mě pozor. Mám ji už sedm let a doufám, že se mnou ještě dlouho bude a že bude i nadále zdravá. Kromě očkování a ochraně proti blechám a klíštatům jsem zatím na veterině neměla žádná vydání a Connie je dokonale zdravá. 

Prosím zamyslete se nad tím, kde a jak si pořídíte svého psího kamaráda. Zastavme utrpení pejsků. 
Moje dcera si už teď plánuje, že bude veterinářka a bude mít útulek pro nechtěná zvířátka. Tak jen doufám, že nechtěných, týraných a jinak postižených zvířat bude co nejméně. 

Pokud máte svůj blog a máte rádi zvířata, rozhodně se k akci přidejte. 

2 komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…