Přeskočit na hlavní obsah

Konec milovníka ženAutor: Inna Rottová

Nakladatelství : MOBA (Moravská bastei)

počet stránek : 224
Jde o soubor detektivních povídek.
Vybrala jsem si detektivku. To je u mě dost neobvyklé, ale v rámci všeobecného přehledu, jsem sáhla po této knize. Člověk by měl alespoň občas změnit žánr, nebo zkusit přečíst i něco jiného. 
Na autorce mi je velmi sympatické, že vystudovala strojní fakultu (já mám taky technické vzdělání). Vydala již 28 knih, což je opravdu vysoké a obdivuhodné číslo. Přiznám se, byla jsem zvědavá.


V povídkách si přečteme o zločinech, které vesměs spáchají obyčejní, dosud bezúhonní lidé. Svůj zločin uskuteční ze závisti, z pomsty, z vypočítavosti. Jediným pojítkem v příbězích jsou osoby vyšetřovatelek. Buď se jedná o kriminalistku kapitánku Sabinu Hronovou, nebo o soukromou detektivku Janu Brodskou.

Příběhy mají své kouzlo. Nejednou jsem se přistihla, že jsem se radovala z vyřešení případu, z toho že všechno dobře dopadlo, nebo jsem byla překvapená jak povídka dopadla. Rozhodně jsem se nenudila. Povídky i zápletky byli originální.


 Moc se mi líbilo i uvažování hlavních hrdinek, byli to ženy a to velmi chytré ženy. Trochu bližší mi byla Jana Brodská. Zaujalo mě jak ji v určitých momentech napadají úryvky z knih, přesně to se stává i mě. Byla představená jako vášnivá čtenářka. Navíc se mi líbilo, že se vše odehrávalo v mě známých lokalitách, prostě Praha. Člověk se do příběhu a situace lépe vžije.


Zdálo se mi až neuvěřitelné, jak lehké pro některé postavy bylo někoho zabít. Vraždy byly naplánovány chladnokrevně s rozmyslem, jindy spáchány z vášně v chvilkovém vzteku.
Rozhodně jsem ráda, že jsem si knihu vybrala.

Za recenzní výtisk děkuji Nakladatelství MOBA

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…