Přeskočit na hlavní obsah

Únorová pohoda

Únor byl pro mě velmi náročný měsíc. Nejen že jsem musela napsat tři seminárky do pedagogiky, ale navíc mi finišovalo? na strojnické fakultě, zkouškové období. Takže jsem se pořád učila a učila a zase učila. Přesto jsem pár knih přečetla, i když to nebylo nijak slavné.

První knihu, kterou jsem zvládla je populárně naučná publikace Mozek teenagera. Pro mě jako pedagoga, to bylo dost poučné čtení. Pokud mě teď žáci zlobí, a že to opravdu umí, zůstávám v klidu a nerozčiluji se. Představím si, jak jim to v tom mozku funguje a jen se pousměju. Recenzi najdete ZDE


Druhou v pořadí byla dětská kniha, Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho. Recenze je ZDE


Mám ráda tyhle dětské knihy. Jsem sice jiná věková kategorie, než pro kterou jsou určené, ale i tak se pobavím, a aspoň vím, co čte moje dcera. 

Následuji můj oblíbenec Murakami a jeho Podivná knihovna. I na ni jsem napsala recenzi ZDE. U této knihy jsem velmi obdivovala grafiku a to jak text korensponduje s obrázky. 


Čtvrtou knihou byl Šamanský bubínek, česká detektivka. Této edici začínám doslova propadat a to jsem ještě před půl rokem tvrdila, že detektivky nečtu. Líbí se mi jednoduchost, jakým jsou podané.
Recenzi si můžete přečíst TADY .


Další v poředí je novinka Jak stvořit dívku. Zajímavý a humorný příběh, který se mi dobře četl, i když určité výhrady jsem měla. Recenze TADY .


Kniha, která se mi moc líbila byla od Kateřiny Dubské - Dcery. Bylo to moje první setkání s touto autorkou a určitě ne poslední. Líbil se mi styl i téma. Recenzi na tuto knihu jsem psala pro stránky VašeLiteratura.cz   a najdete ji ZDE . Navíc, ta obálka je prostě nádherná. 


Poslední knihou je Zmizelá od  Gillian Flynové. Kniha plná napětí a překvapení. Recenzi jsem psala pro Magazín Sova. Tuto autorku mám taky moc ráda a čtení jsem si doslova užívala.
Navíc jsem stihla i jeden komiks. Což u mě není moc obvyklé. Vyjadřovací prostředky jsou malinko jiné než u knihy, ale pomalu a jistě jim přicházím na chuť. Můj názor na něj najdete ZDEDalším mým počinem za únor je jedna audiokniha. Na tu jsem pěla jen a jen chválu. Teď ji pouštím na pokračování doma při vaření i příteli a myslím, že se mu taky moc líbí. jde o Stopařova průvodce galaxii namluvenou Vojtou Dykem. Super kombinace. Audioknihy už jsou pro mě nepostradatelné, hlavně při pro mě ne moc příjemných činnostech, jako je uklízení. Recenzi si můžete přečíst ZDE .Navíc jsem se zapojila do projektu Blog Tour a můžu Vám prozradit, že už teď mám pár odpovědí a to jsem rozhodně nestihla kontaktovat všechny, které jsem chtěla. Mám přislíbeny i krásné ceny do soutěže, která bude s projektem spojená. Je škoda, že naše domácí autory trochu zanedbáváme, jsou to tak bezvadní lidé. Navíc jejich knihy jsou úžasné, jen si dát tu práci a najít si je, nejsou tak masivně propagovány.

Sečteno a podtrženo na kontě mi přibylo sedm knih, jeden komiks a jedna audiokniha. na to, jak jsem měla tento měsín nabitý, jsem s výsledkem maximálně spokojená. 

Kolik jste toho zvládli vy? Pochlubte se. 

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…