Přeskočit na hlavní obsah

Svět knih 2016

Internet je plný reportáží ze Světa knih. Není divu, pro nás knihomolky je to ten největší svátek. Plno knížek až oči přecházejí, skvělí lidé všude kolem, plno spisovatelů a všichni se usmívají a mají dobrou náladu i když je hrozný horko a skoro se nedá dýchat. 

Já se letos zúčastnila už podruhé. Minulý rok jsem byla v neděli a byla jsem moc spokojená, žádné fronty, žádné mačkanice atd. . Letos jsem navštívila veletrh v sobotu. Měla jsem hrůzu z davů, ale nedalo se nic dělat. Jiný den nebylo volno a taky jsme měly pár srazů. Proto byla sobota jasná a jediná volba. 

Příští rok se budu snažit, aby mi to vyšlo ve čtvrtek nebo pátek. Lidí všude plno, nedýchatelný vzduch, mačkanice, na některé programy jsme se vůbec nedostaly a nezvládly jsme ani navštívit všechny stánky co jsme chtěly. Utratily jsme dvakrát víc peněz, nakoupily plno knížek, časopisů, novin... Přesto jsme si to s dcerou parádně užily...

A co že jsme si dovezly?

Takovouhle hromadu věcí jsme si dovezly z Prahy. Jde o ediční plány nakladatelství, záložky, nivny, časopisy, různé letáky, záložky a samozřejmě knihy. Hooodně knih. Letos hlavně knížky pro moji milovanou dceru, která se chce stát knihomolkou a jde si tvrdě za tím. 

Velkou radost mám z knihy Padesát minut, mám ji k recenzi od nakladatelství Portál. Na tu se asi vrhnu jako první.


Mika Waltariho jsem koupila ve slevě za neuvěřitelných 59 kč. zpětně si říkám, že jsem si těch slevněných knih měla koupit víc.


 Děti vánice - pro tuhle knihu jsem si záměrně šla a dostala jsem k ní i podpis a kupu záložek a place. Určitě přijdou do nějaké soutěže. Knihu od Roberta Fulghuma jsem dostala zdarma protože jsem řekla heslo. Bude to krásný dárek pro mou mámu, která Fulghuma zbožňuje. No a když už jsme byly u stánku Arga, neodolaly jsme a koipily dceři princeznu bojovnici.


 Nemohly jsme minout stánek Hostu, já si udělala radost časopisem a dceři jsem koupila Korunu tří. Do knihy se dcera hned pustila. Pokud bude po mně, přečte ji za pár dní.


Ještě jsme koupily knihy v angličtině a to jak pro mě, tak pro dceru. Časopis Plav  a to několik čísel, časopis Interview - taky více čísel a Literární noviny. Taky jsem si koupila plno pohledů a posbírala hodně záložek - těch není nikdy dost.
Tyhle pohledy jsou úžasné. Poputují do zahraničí.Máme na dlouho zase co číst a příští rok jedeme s velkým batohem. 
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…