Přeskočit na hlavní obsah

Svět knih 2016

Internet je plný reportáží ze Světa knih. Není divu, pro nás knihomolky je to ten největší svátek. Plno knížek až oči přecházejí, skvělí lidé všude kolem, plno spisovatelů a všichni se usmívají a mají dobrou náladu i když je hrozný horko a skoro se nedá dýchat. 

Já se letos zúčastnila už podruhé. Minulý rok jsem byla v neděli a byla jsem moc spokojená, žádné fronty, žádné mačkanice atd. . Letos jsem navštívila veletrh v sobotu. Měla jsem hrůzu z davů, ale nedalo se nic dělat. Jiný den nebylo volno a taky jsme měly pár srazů. Proto byla sobota jasná a jediná volba. 

Příští rok se budu snažit, aby mi to vyšlo ve čtvrtek nebo pátek. Lidí všude plno, nedýchatelný vzduch, mačkanice, na některé programy jsme se vůbec nedostaly a nezvládly jsme ani navštívit všechny stánky co jsme chtěly. Utratily jsme dvakrát víc peněz, nakoupily plno knížek, časopisů, novin... Přesto jsme si to s dcerou parádně užily...

A co že jsme si dovezly?

Takovouhle hromadu věcí jsme si dovezly z Prahy. Jde o ediční plány nakladatelství, záložky, nivny, časopisy, různé letáky, záložky a samozřejmě knihy. Hooodně knih. Letos hlavně knížky pro moji milovanou dceru, která se chce stát knihomolkou a jde si tvrdě za tím. 

Velkou radost mám z knihy Padesát minut, mám ji k recenzi od nakladatelství Portál. Na tu se asi vrhnu jako první.


Mika Waltariho jsem koupila ve slevě za neuvěřitelných 59 kč. zpětně si říkám, že jsem si těch slevněných knih měla koupit víc.


 Děti vánice - pro tuhle knihu jsem si záměrně šla a dostala jsem k ní i podpis a kupu záložek a place. Určitě přijdou do nějaké soutěže. Knihu od Roberta Fulghuma jsem dostala zdarma protože jsem řekla heslo. Bude to krásný dárek pro mou mámu, která Fulghuma zbožňuje. No a když už jsme byly u stánku Arga, neodolaly jsme a koipily dceři princeznu bojovnici.


 Nemohly jsme minout stánek Hostu, já si udělala radost časopisem a dceři jsem koupila Korunu tří. Do knihy se dcera hned pustila. Pokud bude po mně, přečte ji za pár dní.


Ještě jsme koupily knihy v angličtině a to jak pro mě, tak pro dceru. Časopis Plav  a to několik čísel, časopis Interview - taky více čísel a Literární noviny. Taky jsem si koupila plno pohledů a posbírala hodně záložek - těch není nikdy dost.
Tyhle pohledy jsou úžasné. Poputují do zahraničí.Máme na dlouho zase co číst a příští rok jedeme s velkým batohem. 
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…