Přeskočit na hlavní obsah

Adele


Napsal: Chas Newkey Burden
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 208


Když se naskytla možnost, přečíst si knihu o zpěvačce Adele, nezaváhala jsem ani minutu. Adele je celebrita, kterou prostě musíte mít rádi. Krásně zpívá, umí se smát, nepodléhá módním trendům- je prostě svá. 

V knize se podíváme na její život od začátku. Sledujeme malé krůčky holčičky, která začínala domácími koncerty pro příbuzné. Prožijeme s ní dětství, její studium na umělecké BRIT School. Postupně se dozvídáme co jí formovalo, jakou hudbu poslouchala a co v dětství zažila. Jsme s ní, když se dostaví první úspěchy v její kariéře, první smlouva, první deska a sledujeme jak se z ní stává hvězda. Přitom všem si Adele dokáže zachovat samu sebe, svou vřelost, smysl pro humor a sebevědomí. 

Životopisné knihy bývají velmi inspirativní. Člověk najednou dostane chuť taky něco dokázat. Při čtení knihy o Adele je to stejné. Najednou máte chuť poslouchat hudbu a snažit se jí víc porozumět. Máte chuť začít na sobě víc pracovat, protože jen přes rozvíjení sebe sama a svých schopností se může dostavit úspěch. 

"Píšu pomalu, ale jistě, " okomentovala  (Adele) " Člověk je jen tak dobrý jako jeho další deska, takže když to uspěcháte, ztratíte osobitost, kterou jste si vybudovali, a budete mít desku, která za nic nestojí."

Zdroj
Nejvíc mě zaujali příběhy z Adelina dětství a dospívání. Tato část je psaná velmi poutavě a čte se takřka sama. Bavila mě asi nejvíc z celé knihy. Poté se začneme zabývat kariérou slavné zpěvačka, jejíž součástí jsou smlouvy a agenti. Dozvíme se něco málo z fungování vydavatelství. Tato část knihy už není tak zábavná, ale je velmi zajímavá a pokud někdo má ambice stát se muzikantem, pak je tato část pro něj nejzásadnější.

 Moc zajímavé jsou rozbory jednotlivých písní, které Adele napsala. Jaké pocity jí vedly, co jednotlivými slovy chtěla vyjádřit. Díky této části si poslech písní daleko víc prožijete, porozumíte. Kniha je plná citací, které Adele pronesla při různých rozhovorech. I podle nich se dá pozorovat, jak se mladá žena vyvíjela v hvězdu.

Při čtení, jsem si pouštěla hudbu. Nejprve stejnou, jakou Adele poslouchala v dětství, později její tvorbu. Díky této knize se mi zdá, že Adele je moje známá, že ji znám a to mě k ní velmi přibližuje. Najednou daleko víc rozumím tomu co zpívá.

Kniha Adele nám dává nahlédnout do života jedné velké zpěvačky. Máme možnost nakouknout za oponu a podívat se na to, jaká je bez líčidel a bez světel jeviště. Navíc zjistíme, že stát se slavnou není otázkou samotného talentu, ale musí na sobě pracovat a je to pořádná dřina. Sláva s sebou nese i spoustu negativ, s kterými se člověk vyrovnává různě. Naštěstí pro nás Adele to zatím zvládá a doufejme, že ještě toho vytvoří spoustu a bude nám zpříjemňovat naše dny svou hudbou.


Za e-knihu k recenzi děkuji nakladatelství Metafora

Kniha vyjde 5.5. tak se máte na co těšit.

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…