Přeskočit na hlavní obsah

Adele


Napsal: Chas Newkey Burden
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 208


Když se naskytla možnost, přečíst si knihu o zpěvačce Adele, nezaváhala jsem ani minutu. Adele je celebrita, kterou prostě musíte mít rádi. Krásně zpívá, umí se smát, nepodléhá módním trendům- je prostě svá. 

V knize se podíváme na její život od začátku. Sledujeme malé krůčky holčičky, která začínala domácími koncerty pro příbuzné. Prožijeme s ní dětství, její studium na umělecké BRIT School. Postupně se dozvídáme co jí formovalo, jakou hudbu poslouchala a co v dětství zažila. Jsme s ní, když se dostaví první úspěchy v její kariéře, první smlouva, první deska a sledujeme jak se z ní stává hvězda. Přitom všem si Adele dokáže zachovat samu sebe, svou vřelost, smysl pro humor a sebevědomí. 

Životopisné knihy bývají velmi inspirativní. Člověk najednou dostane chuť taky něco dokázat. Při čtení knihy o Adele je to stejné. Najednou máte chuť poslouchat hudbu a snažit se jí víc porozumět. Máte chuť začít na sobě víc pracovat, protože jen přes rozvíjení sebe sama a svých schopností se může dostavit úspěch. 

"Píšu pomalu, ale jistě, " okomentovala  (Adele) " Člověk je jen tak dobrý jako jeho další deska, takže když to uspěcháte, ztratíte osobitost, kterou jste si vybudovali, a budete mít desku, která za nic nestojí."

Zdroj
Nejvíc mě zaujali příběhy z Adelina dětství a dospívání. Tato část je psaná velmi poutavě a čte se takřka sama. Bavila mě asi nejvíc z celé knihy. Poté se začneme zabývat kariérou slavné zpěvačka, jejíž součástí jsou smlouvy a agenti. Dozvíme se něco málo z fungování vydavatelství. Tato část knihy už není tak zábavná, ale je velmi zajímavá a pokud někdo má ambice stát se muzikantem, pak je tato část pro něj nejzásadnější.

 Moc zajímavé jsou rozbory jednotlivých písní, které Adele napsala. Jaké pocity jí vedly, co jednotlivými slovy chtěla vyjádřit. Díky této části si poslech písní daleko víc prožijete, porozumíte. Kniha je plná citací, které Adele pronesla při různých rozhovorech. I podle nich se dá pozorovat, jak se mladá žena vyvíjela v hvězdu.

Při čtení, jsem si pouštěla hudbu. Nejprve stejnou, jakou Adele poslouchala v dětství, později její tvorbu. Díky této knize se mi zdá, že Adele je moje známá, že ji znám a to mě k ní velmi přibližuje. Najednou daleko víc rozumím tomu co zpívá.

Kniha Adele nám dává nahlédnout do života jedné velké zpěvačky. Máme možnost nakouknout za oponu a podívat se na to, jaká je bez líčidel a bez světel jeviště. Navíc zjistíme, že stát se slavnou není otázkou samotného talentu, ale musí na sobě pracovat a je to pořádná dřina. Sláva s sebou nese i spoustu negativ, s kterými se člověk vyrovnává různě. Naštěstí pro nás Adele to zatím zvládá a doufejme, že ještě toho vytvoří spoustu a bude nám zpříjemňovat naše dny svou hudbou.


Za e-knihu k recenzi děkuji nakladatelství Metafora

Kniha vyjde 5.5. tak se máte na co těšit.

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…