Přeskočit na hlavní obsah

Máme doma ježka

Máme doma ježka, ale ne toho divokého, kterého můžete potkat večer na zahradě, ale ježka bělobřichého.Když jsem volala mámě, že máme doma nové ježčí miminko, myslela si, že jsem našla ježka venku a adoptovala ho. Ani se ji nedivím, že si to myslí. Prožila se mnou pěkných pár let a za tu dobu jsem domů dotáhla i jiné podivnosti. Jako malá jsem nosila šneky, žížaly a zakládala jsem chov pod postelí. Později mi kamarádka darovala myš a já ji tajně přechovávala v pokoji ve skříni. Samozřejmě, že na to máma přišla. Myš strašně smrděla i když jsem ji hobliny měnila. Pak začalo období koťátek, měla jsem doma vrabce.... Jednou jsem našla i zatoulanou fretku a protože se na inzerát nikdo nehlásil, spokojeně u nás dožila. 

Proto není divu, že první co ji napadlo je, že jsem na zahradě drapla ježka a vzala si ho domů na mazlení. Hned mi začala vysvětlovat, jak jsou ježci blechatí a můžou mít parazity. Když jsem ji vysvětlila, že jsem si ježka pořídila z kvalitního chovu African Gem s potvrzením od veterináře, že je ježeček zdraví, dost se ji ulevilo. Moje zdělení o novém mazlíkovy vzala vlastně dost dobře. 
Takže máme ježka z chovné stanice Moniky Rousové. Je to velký krasavec. Od majitelky dostal jméno Horácio. My jsme doma s dcerou zasedly a vymýšlely jsme jména, Bodlinku jsme zamítly pro malou originalitu, to samé se přihodilo Čumáčkovi. Návrhů bylo hodně, ale protože jsem obě propadly seriálu Hra o trůny, který nejen sledujeme, ale navíc posloucháme jako audioknihu, dostal jméno po naší oblíbené postavě - Lord Horacio Sníh. Doma mu budeme říkat Snížek. Dost se to hodí, protože se ukázalo, že Horácius je Snowflake. Jde o barevnou variantu, která zahrnuje poměrně velké množství bílých odstínů. 

Zatím se u nás zabydluje, krásně papká červíky a jako svůj denní program si naplánoval spánek. Já ho chudáčka večer budím a on na mě zlatíčko krásně fučí. Musíme si na sebe ještě zvyknout, ale my máme čas. 
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…