Přeskočit na hlavní obsah

Brandnooz boxI v květnu mi dorazil box plný dobrot Brandnooz box. Moc jsme se na něj těšili, jak všechny dobrůtky budeme ochutnávat. I tento měsíc jsem musela chodit a všem opakovat, nejezte, neochutnávejte, ještě není nafoceno. 
Tak co že dobrého nám přišlo? Když jsem otevřela krabici, vykoukl na mě časopis Dieta. Tento časopis znám, ale nekupuji. Nicméně, když se mi tentokrát dostal do ruky, s radostí jsem ho prolistovala a posléze i přečetla. Některé články byly velice zajímavé.

Další dobrůtky z boxu jsme si opět rozdělily mezi sebe. Největší část tentokrát ukořistila moje dcera, která má moc ráda bombóny a všelijaké oplatky.


Bebe sušenky máme moc rádi a občas je kupuji pro dceru na svačinu do školy. Tuhle měkkou variantu neznám, ale dceři moc chutnala. Potvůrka se ani nerozdělila, všechno slupla hned jak bylo nafoceno. V obchodě by se měla dát sehnat za 10,90 kč.


O kokosové smetaně jsem uvažovala už dřív. Chtěla jsem ji ochutnat a mít ji jako jinou variantu smetany do kávy. Hned jsem ji taky ochutnala, ale myslím si, že do kafe si ji běžně dávat nebudu. Spíš ji použiji do moučníků až budu dělat něco kokosového. Těchto 250 ml se prodává za 49,90 kč.


Když jsem z krabice vytáhla tohle sypání, hned mi dcera oznámila, že budu muset udělat koblížky. A já ji to samozřejmě slíbila. Takže nezbývá při nejbližší příležitosti ochutnat s koblížky i sypání. V obchodě za 8,90 kč. 
Želatinu moc nepoužívám, ale vzhledem k tomu že začíná léto, určitě udělám někdy o víkendu nepečený dort z tvarohu s ovocem. Navrch želatina a všichni budou spokojeni. Nemám strach, že bych nepoužila. Cena je 16,90 kč.Pedro, kdo z nás starších by neznal žvýkačku. Nostalgie .Bombóny od Pedra, nevydrželi opravdu ani pár minut po nafocení a to jsem je musela bránit, jinak by ani na fotkách nebyly. Jde o další kořist mojí dcery. Tentokrát jsme dostali ochutnat. Jsou moc, moc dobré. V obchodě jsem je zatím neviděla. Cena 14,90 kč. 


Ovesnou kaši jsem chtěla nechat příteli do práce na snídani, ale prý on kaše nejí. Tak bude pro dceru. Já bohužel oves nemůžu. Cena kaše - 14,90 kč.

Rajčatový dip se u nás určitě taky využije. Většinou si dělám sice dipy svoje, ale můžeme zase zkusit něco nového. Varianta česneková nebo barbecue by u nás asi neuspěla, takže dobře, že jsme dostali tento rajčatový. Cena 17,90 kč


Brambůrky, to byla další kořist dcery. Stěží jsme ji donutili, aby nám dala ochutnat. Běžně je totiž nekupujeme. jsou jemně pálivé a moc dobré. Cena 23,90 kč.


Limitovaná edice plechovek Krušovice potěšila zejména mého přítele. Z piva měl velkou radost. Cena 13,90 kč.


Vitamin sirup má různé příchutě. K nám dorazila grapfruit a liči. Moc nám tato příchuť chutnala. Není až tak sladká. Cena 49,90

Navíc nám ještě přišlo Nescafé 3v1. Opět jsou nové příchutě. Nám domů dorazila příchuť hazelnut. Je dobrá do práce, ale klasicky doma bych si ji nevařila. Mám ráda kvalitní kávu z french pressu a tohle se kávě moc nepodobá. Nicméně na cesty, kdy si chci jen kávu zalít a hned ji mít hotovou je to dobrá varianta. Cena 54,90


Celkově tento boxík potěšil nejvíc moji dceru, která bombóny a Bebe sušenky snědla hned po focení. na nic nečekala a do hodiny padly i brambůrky.


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…