Přeskočit na hlavní obsah

Skrytá těla - audioknihaAutor: Caroline Kepnes
Interperet: Jan Zadražil
Dabo poslechu: 14 hod 9 minut

Když jsem si vybírala další audioknihu, abych si zpříjemnila dobu úklidu, vaření a práce na zahradě, zaujal mě titul Skrytá těla. Jde o pokračování thrilleru Ty. Já jsem první díl četla a kniha se mi celkem líbila a tak jsem neváhala a pustila se do poslechu pokračování příhod Joa Goldberga.

Jou, náš charismatický zabiják, je přesvědčený, že pravá láska neexistuje. K tomuto přesvědčení došel po peripetiích se svou tragicky zesnulou, bývalou přítelkyní Beck. Pak ale potkal Amy Adamovou, do které se bezhlavě zamiloval. Všechno s ní si dokonale užíval , přehlížel i její nedostatky a představoval si jejich společný život navždy. Najednou však dívka zmizí a s ní i jeho vzácné knihy, jeho obživa. Rozhodne se, že jí vypátrá a potrestá.

Kniha vypráví o muži, který má trochu zkreslený pohled na svět a na život. Na vše se dívá jenom ze svého pohledu, všichni jsou tu jen pro něj, aby on byl šťastný. Proti předchozímu dílu tentokrát vše vypráví Jou. Je to on, kdo nám vysvětluje proč udělal to co udělal. Je to jeho příběh.


Přesto že je Jou vrah, a vražd spáchá v této audioknize docela dost, má charizma a dokáže se nám dostat pod kůži. Každý záměr, každý skutek, dokáže logicky odůvodnit (já to přece musel udělat), aby se necítil jako pravý zločinec. Rozhodně to není vrah, kterého by se člověk bál. Spíš jde u muže, který má trochu pokroucený žebříček morálních hodnot, ale nedokážeme ho za to nenávidět. Při poslechu ho prostě bereme takového, jaký je. 


V tomto díle nám autorka poskytla plno rozdílných vedlejších postav. Amy, která nesnáší sociální sítě a všemožně se jim snaží vyhnout. Nemá dokonce ani email. Navíc je to zlobivá holka, která se nebojí podvádět a lhát. Love, bohatá panička, která má a vždy měla cokoli na co si vzpomene. Je krásná, chytrá bohatá a tak se nedivme, že se do ni Joe zamiloval. I další postavy jsou v této knize dobře vykresleny a každá je jiná. Najdeme to soubor mnoha osobností, které skvěle dokreslují příběh.

Každopádně se autorka nezdržovala přehnanou slušností. Použití hovorových výrazů i sprostých slov se nebála. Častý je i popis sexuálních scén a samozřejmě se dočkáte i popisu několika vražd. To vše nám příběh přibližuje, až se nám zdá, že Jou by mohl být ten hezký kluk, co jede s námi autobusem. Navíc je tak krásný a bezprostřední, že mu prostě všechno odpustíte. Zabil pár lidí?  No nevadí, stejně ho mám ráda.


Jedná se o audioknihu a tak musím hodnotit i zvukovou stránkou. Jana Zadražila už jsem poslouchala v audioknize Marťan. Při poslechu Marťana jsem měla problém si na jeho hlas zvyknout, ale tentokrát jsem ho uvítala, jako starého známého. Dokonale se mi s hlavní postavou spojil, a skvěle se mi jeho vyprávění poslouchalo. Co mi trochu vadilo, byla hudba předělu. Byla dost výrazná a trochu mě rušila. Brala bych něco jemnějšího, zároveň ale navozujícího tu správnou atmosféru.

Příběh mě bavil, byl dostatečně napínavý a zároveň s prvky humoru a nadsázky. Občas se tam zmiňovali známé herecké osobnosti, i když si z nich autorka trochu dělala legraci.

Audioknihu jsem si užila a každému bych ji doporučila.


Audioknihu si můžete zakoupit ZDE


Za audioknihu k recenzi děkuji Audioteka.cz


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…