Přeskočit na hlavní obsah

Skrytá těla - audioknihaAutor: Caroline Kepnes
Interperet: Jan Zadražil
Dabo poslechu: 14 hod 9 minut

Když jsem si vybírala další audioknihu, abych si zpříjemnila dobu úklidu, vaření a práce na zahradě, zaujal mě titul Skrytá těla. Jde o pokračování thrilleru Ty. Já jsem první díl četla a kniha se mi celkem líbila a tak jsem neváhala a pustila se do poslechu pokračování příhod Joa Goldberga.

Jou, náš charismatický zabiják, je přesvědčený, že pravá láska neexistuje. K tomuto přesvědčení došel po peripetiích se svou tragicky zesnulou, bývalou přítelkyní Beck. Pak ale potkal Amy Adamovou, do které se bezhlavě zamiloval. Všechno s ní si dokonale užíval , přehlížel i její nedostatky a představoval si jejich společný život navždy. Najednou však dívka zmizí a s ní i jeho vzácné knihy, jeho obživa. Rozhodne se, že jí vypátrá a potrestá.

Kniha vypráví o muži, který má trochu zkreslený pohled na svět a na život. Na vše se dívá jenom ze svého pohledu, všichni jsou tu jen pro něj, aby on byl šťastný. Proti předchozímu dílu tentokrát vše vypráví Jou. Je to on, kdo nám vysvětluje proč udělal to co udělal. Je to jeho příběh.


Přesto že je Jou vrah, a vražd spáchá v této audioknize docela dost, má charizma a dokáže se nám dostat pod kůži. Každý záměr, každý skutek, dokáže logicky odůvodnit (já to přece musel udělat), aby se necítil jako pravý zločinec. Rozhodně to není vrah, kterého by se člověk bál. Spíš jde u muže, který má trochu pokroucený žebříček morálních hodnot, ale nedokážeme ho za to nenávidět. Při poslechu ho prostě bereme takového, jaký je. 


V tomto díle nám autorka poskytla plno rozdílných vedlejších postav. Amy, která nesnáší sociální sítě a všemožně se jim snaží vyhnout. Nemá dokonce ani email. Navíc je to zlobivá holka, která se nebojí podvádět a lhát. Love, bohatá panička, která má a vždy měla cokoli na co si vzpomene. Je krásná, chytrá bohatá a tak se nedivme, že se do ni Joe zamiloval. I další postavy jsou v této knize dobře vykresleny a každá je jiná. Najdeme to soubor mnoha osobností, které skvěle dokreslují příběh.

Každopádně se autorka nezdržovala přehnanou slušností. Použití hovorových výrazů i sprostých slov se nebála. Častý je i popis sexuálních scén a samozřejmě se dočkáte i popisu několika vražd. To vše nám příběh přibližuje, až se nám zdá, že Jou by mohl být ten hezký kluk, co jede s námi autobusem. Navíc je tak krásný a bezprostřední, že mu prostě všechno odpustíte. Zabil pár lidí?  No nevadí, stejně ho mám ráda.


Jedná se o audioknihu a tak musím hodnotit i zvukovou stránkou. Jana Zadražila už jsem poslouchala v audioknize Marťan. Při poslechu Marťana jsem měla problém si na jeho hlas zvyknout, ale tentokrát jsem ho uvítala, jako starého známého. Dokonale se mi s hlavní postavou spojil, a skvěle se mi jeho vyprávění poslouchalo. Co mi trochu vadilo, byla hudba předělu. Byla dost výrazná a trochu mě rušila. Brala bych něco jemnějšího, zároveň ale navozujícího tu správnou atmosféru.

Příběh mě bavil, byl dostatečně napínavý a zároveň s prvky humoru a nadsázky. Občas se tam zmiňovali známé herecké osobnosti, i když si z nich autorka trochu dělala legraci.

Audioknihu jsem si užila a každému bych ji doporučila.


Audioknihu si můžete zakoupit ZDE


Za audioknihu k recenzi děkuji Audioteka.cz


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…