Přeskočit na hlavní obsah

Splín

Já tomu říkám depka, ale se skutečnou depresí to nemá nic společného. Mám prostě splín, špatnou náladu a nejraději bych někam zalezla a už nikdy nevylezla.

Známe to asi všichni, jsou dny, kdy se mi prostě vyhýbá dobrá nálada a chce se  mi brečet. Mě to potkává hlavně když zjišťuji, že nic nestíhám, nic se mi nedaří a nic nevychází. V tu chvíli mám chuť ukončit obě školy, přestat se o cokoli snažit, nevařit, neuklízet....

Zdroj

A jak proti splínu bojuji? 

Někdy stačí pustit si nějakou happy písničku. Tak říkám písničkám zlepšující náladu. Musí být rychlá, musí se mi líbit a hlavně se na ni musí dát tančit. Někdy stačí si jen zazpívat, někdy musím tančit. Samozřejmě tančím jen když mě nikdo nevidí. 

Někdy stačí otevřít si dobrou čokoládu a zamlsat si. Pár kilo navíc nevadí, hlavně když je dobrá nálada.

Někdy pomůže koupit si nějakou drobnost. Zápisník, knihu, propisku, květinu...

Hodně pomáhá, když mě někdo pochválí. 

Někdy zabírá chvilku pracovat na zahrádce. Mám tam bylinky, jahody a zeleninu. Je to dobré odreagování. 

Někdy je super zajít si do kavárny se skvělou atmosférou a moc dobrou kávou. Mám jich pár oblíbených, bohužel na takové posezení opravdu není čas a ani doprovod. Většinou musím jít sama, což je škoda, protože ke kávě patří si popovídat a všechno probrat. 

Co my pomůže vždy je můj pes. Vezmu Connie na procházku a ona je šťastná a to štěstí na mě přenese. Hrajeme si, uděláme spolu pár cviků z dogdansingu, projdeme se, zaběháme si a je mi fajn.


Zvířata jsou úplně ty nejlepší léky na splín. Když jsem smutná Connie se ode mně ani nehne. Ona je vlastně závislák. Vždy je ve stejné místnosti jako já. Pracuji na počítači a ona je se mnou, jdu si udělat kafe do kuchyně a ona jde se mnou, jdu si lehnout a pes jde zase se mnou. 


A jak se splínem bojujete vy? 
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…