Přeskočit na hlavní obsah

Duben a já

Duben, pro mě dost náročný měsíc, i když se obávám že květen nebude o nic lepší. Zkouškové je u mě už v plném proudu. Navíc letos končím studium pedagogiky,takže zároveň píšu závěrečnou práci. Mám teda dost hoňku. Naštěstí mám možnost číst na cestách. Často cestuji do Plzně, kdy můj čistý čas na čtení přesahuje dvě hodiny. (Cesta s přestupy mi trvá dvě a půl hodiny.), takže pokud se zrovna neučím, tak si čtu. Proto jsem i tento měsíc pár knih přečetla.

První knihou, kterou jsem v dubnu zdolala byla Odpusťe mi Megan. Na knihu jsem byla hodně zvědavá, téma slibovalo mnohé. Nakonec se mi dobře četla, ale něco málo víc psychologie a reakcí okolí mi tam chybělo. Jako oddechová četba, je to kniha na tři hvězdičky z pěti. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Další knihou byla z nakladatelství MOBA Amatér. Jde o příběh, který nás zavede do světa agentů a komplotů. Člověk si musí pořád dávat pozor, mít nastraženy všechny smysli. Jen malinké zaváhání Vás může stát život. Recenze je ZDE  Třetí v řadě je knihaVesaliovo tajemství. Jde o detektivku, která je trochu šmrncnutá magií a tajmnem. Anotace se mi moc líbila a čtení jsem si užila. Některé pasáže jsou vážně napínavé a strašidelné. Recenzi najdete ZDE


Pak následovala, promě netradičně, kuchařka. Hra o trůny je fenomén, kterému jsme propadli i mi doma. Teď nejen že sledujeme příběhy našich oblíbených postav, ale ještě si i doma vaříme jejich oblíbené pochoutky. Schválně, kdo je vaše nejoblíbenější postava seriálu? Pro mě je to Arya. Mladá dívka, která jde proti konvencím. 
Recenzi na kuchařku najdete ZDE . Rozhodně jsem ještě nestihla vyzkoušet všechny recepty, ale vše co jsem zkusila nám chutnalo, hlavně tím, jak je to jiné. Zvláštní kombinace chutí, ale dokonale sladěné. 


Poslední dobou často čtu i dětské knihy a i tento měsíc jsem si jednu dala. Jednalo se o knihu Válka proti superkrávám. Musím říct, že z běžného příběhu odstrkované dívky, dokázala autorka vykouzlit pěknou knihu. Rozhodně doporučuji všem školou povinným k přečtení. Recenze Zde.

 A poslední knihou, kterou jsem stihla celou přečíst v dubnu je životopis ADELE. Hudbu mám ráda, sice se nějak podrobněji nezajímám o životy muzikantů, kdo s kým atd. , ale tato kniha mě zaujala. Je zajímavé dozvědět se, jak se mladá umělkyně formuje, jak získává své nápady, jak tvoří. Rozbory jednotlivých písní, proč je nasala, co tím chtěla říct. Recenze je ZDE.


Mám samozřejmě rozečteno pár knih. Aktuálně sebou v kabelce nosím knihu O psaní - Stephen King, na nočním stolk mám knihu Toulky s Puff od Richarda Bacha, když mám náladu čtu Stébla trávy od Whitman, navíc si v práci o přestávkách  čtu úžasné přednášky z fyziky od  Feynmana.

Pořád je co dělat a pořád je co zlepšovat. Vzhledem k tomu, že jsem v dubnu napsala stohy seminárek, udělala dvě zkoušky, opravila stohy písemek, tak jsem s výsledkem velmi spokojená. Samozřejmě, že bych toho chtěla přečíst víc, existuje tolik úžasných knih. Věčná touha knihomola, jen ty knihy skladuji a už je nemám kam dávat a to se chystám na nákupy na Svět knih.
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…