Přeskočit na hlavní obsah

Beltaim na Nižboru


V sobotu jsme byli s rodinou na jedné úžasné akci. Jednalo se o Beltaim na Nižboru. Tyto akce máme moc rádi, plno stánků, dobrot, krásné hudby, vystoupení tanečníků... Letos se nám navíc vydařilo počasí. Bylo opravdu krásně, sluníčko svítilo a tak jsme si akci opravdu užili.


Zámek Nižbor je krásný. Akci zahájila skupina Bohemia Pipe Band. No není to krásný pohled, ještě si přimyslete hudbu a bude to dokonalé. 

Po dudácích následovalo hudební vystoupení skupiny Dé Domhnaigh


My máme moc rádi irské tance a skupina Gall-Tír to opravdu umí. Nejen že nám zatančili, ale dokonce pořádali i výuku tance. Dcera pak doma celou neděli předváděla co odkoukala a co se naučila.


Nejvíc ze všeho jsme se těšili na vystoupení skupiny Isara. Překvapili nás novou zpěvačkou. Na této kapele jde vidět, jak si své vystoupení dokáže užít. Moc se nám líbili a protože přidali i naši nejoblíbenější písničku "Vdova" koupili jsme si i jejich CD. Už po cestě domů, jsme si ho museli v autě pustit. Pokud si chcete poslechnout, najdete ji ZDE . U nás doma už čtvrtý den jede CD pořád dokola, moje dcera u toho tančí a zpívá a zpívá. Další v programu bylo vystoupení s dravci. Dravce jsme nevyfotili, ale tohle liště ano. Dokonce jsme si ho mohli i pohladit. Měla jsem o lištičku strach. Bála jsem se, že se stane cvičným terčem pro lov dravců. Naštěstí nic takového nehrozí, lištičku čeká dlouhý spokojený život.
Sova krásně pózovala. Samozřejmostí byla i bitva, která byla v režii Vousova kmene. Barbaři se bili a rozhodně se nešetřili.
 Poslední kapelou, která nás bavila je Dick O´Brass.


Byl to nádherný den a myslím, že se na Nižbor ještě určitě vrátíme.
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…