Přeskočit na hlavní obsah

Beltaim na Nižboru


V sobotu jsme byli s rodinou na jedné úžasné akci. Jednalo se o Beltaim na Nižboru. Tyto akce máme moc rádi, plno stánků, dobrot, krásné hudby, vystoupení tanečníků... Letos se nám navíc vydařilo počasí. Bylo opravdu krásně, sluníčko svítilo a tak jsme si akci opravdu užili.


Zámek Nižbor je krásný. Akci zahájila skupina Bohemia Pipe Band. No není to krásný pohled, ještě si přimyslete hudbu a bude to dokonalé. 

Po dudácích následovalo hudební vystoupení skupiny Dé Domhnaigh


My máme moc rádi irské tance a skupina Gall-Tír to opravdu umí. Nejen že nám zatančili, ale dokonce pořádali i výuku tance. Dcera pak doma celou neděli předváděla co odkoukala a co se naučila.


Nejvíc ze všeho jsme se těšili na vystoupení skupiny Isara. Překvapili nás novou zpěvačkou. Na této kapele jde vidět, jak si své vystoupení dokáže užít. Moc se nám líbili a protože přidali i naši nejoblíbenější písničku "Vdova" koupili jsme si i jejich CD. Už po cestě domů, jsme si ho museli v autě pustit. Pokud si chcete poslechnout, najdete ji ZDE . U nás doma už čtvrtý den jede CD pořád dokola, moje dcera u toho tančí a zpívá a zpívá. Další v programu bylo vystoupení s dravci. Dravce jsme nevyfotili, ale tohle liště ano. Dokonce jsme si ho mohli i pohladit. Měla jsem o lištičku strach. Bála jsem se, že se stane cvičným terčem pro lov dravců. Naštěstí nic takového nehrozí, lištičku čeká dlouhý spokojený život.
Sova krásně pózovala. Samozřejmostí byla i bitva, která byla v režii Vousova kmene. Barbaři se bili a rozhodně se nešetřili.
 Poslední kapelou, která nás bavila je Dick O´Brass.


Byl to nádherný den a myslím, že se na Nižbor ještě určitě vrátíme.
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…