Přeskočit na hlavní obsah

Zero kniha1 krizeAutor: Aleš Kot
Překladatel: Filip Škába
Nakladatelství:  Crew 
Počet stran: 160

Zero, pro mě další komiks. Jde o špionážní drama jejímž hlavním hrdinou je agent jménem Edward Zero. Je to o hrdinu, který byl od dětství vychováván k zabíjení a naprosté poslušnosti svým nadřízeným. Vypráví nám o zásadních okamžicích svého života, co Vám budu povídat, rozhodně se nejedná o žádný  nudný a spokojený život. 

Vraždy, násilí, boj, krev to všechno v komiksu najdete. Ale především jde o jeden velmi smutný lidský osud. Jaké to je, být zbraní, Edward Zero přece není nic jiného, alespoň tak se k němu jeho nadřízení chovají.
Moc se mi líbilo grafické zpracování komiksu. Obsahuje pět kapitol a každou z nich nakreslil jiný ilustrátor. Přechody mezi grafikou nejsou nenásilné. Pokud jste zabraní do příběhu, ani Vám ta změna nepříjde. Mě se moc líbily kresby, které zpracoval Tradd Moor. Tím nechci říct, že by ostatní nestály za pozornost, jde jen o osobní preference. Tento kontrast mezi surovostí příběhu a až téměř pohádkově ztvárněným ilustracím mě fascinoval. 

zdroj

Zajímavá zápletka, která dává dohromady obraz života jednoho agenta. Agent Zero sedí nad útesem a vypráví příhody ze svého života malému chlapci, který mu míří na hlavu pistolí a zrovna se rozhoduje, jestli ho zastřelí. Možná se snaží odradit chlapce od jeho záměru, nebo se jen snaží utřídit si své myšlenky. Dozvídáme se o jeho nasazení proti prototypům bionických vojáků, nebo epizodu z jeho dětství, kdy byl cvičen na zabijáka. Rozhodně se nebudete nudit a i po přečtení zbude plno otázek, které snad budou zodpovězeny v dalších dílech.Nejsem typickým čtenářům komiksů, ale musím uznat, že se mi čím dál víc líbí. To jak dokáži díky ilustracím vyjádřit situaci, pocity je výborné. Právě vyjadřovací schopnosti se mi líbili i na tomto díle Aleše Kota. Díky orazů si děj i zažijete. Já jsem spíše čtenář klasických popisných knih, kde je vše vyjádřeno slovy. Ke komiksům si postupně vytvářím vztah a snažím se je vnímat. Líbí se mi, že Aleš Kot se nesnaží vytvořit klasického super komiksového hrdinu. Hledá si jiné cesty a daří se mu to. 

Tento díl stojí za pozornost.


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…