Přeskočit na hlavní obsah

Šamanský bubínek


Autor: Jarmila Pospíšilová
Nakladatelství: MOBA (Moravská bastei)
počet stran: 224

Ženský kruh - společenství žen, které se začnou scházet a pomáhají si proplouvat životem. Jde o neformální spolek, který spojuje dámy s podobnými zájmy. Jenže, když se dají dohromady ženy, není to vždy plné pohody a porozumění, někdy se mezi ně vkrade žárlivost, závist a podobně ošklivé vlastnosti. Když je jedna z dam zavražděna, pozornost vyšetřovatelů se začne zabývat i skupinkou kamarádek. Skrývá se mezi nimi vrah? 

Detektivky v sobě vždy skrývají trochu tajemství. Při četbě se snažíme odhalit vraha podle náznaků, které nám autor zanechá. Znakem dobré detektivky pak je, když se nám to nepodaří, nebo v druhém případě, pokud i po odhalení zůstávají další tajemství čekající na rozluštění. V tomto případě se to autorce povedlo. Odhalila jsem vraha sice dřív, než policie, ale stejně to bylo až ke konci příběhu. 

Z počátku jsem ke knize přistupovala s jistými rozpaky. Na prvních stránkách je plno postav, plno jmen. Byl v tom trochu zmatek. Když jsem se začala orientovat, ve vazbách mezi postavami, kniha mě do příběhu vtáhla. Moc se mi líbilo prostření ženského kruhu a jejich zájem o esoteriku. Děj plynul bez zbytečných odboček. Autorka se držela podstaty příběhu a to bylo velmi příjemné. 


Z postav mi byla velmi sympatická Sonina dcera Lucie. Byla ve všem tak nějak nevinně. Ovlivňovalo ji možná až moc okolí, snažila se dělat vše tak, aby byli její blízci spokojení. Neměla přehnané ambice jako její matka Soňa. další příjemná postava byla Marie, která je v podstatě spojovací článek mezi detektivkami, spolu s jejím kapitánem Klenským. Postavy byli realistické.

Jde o příběh, který je dokonale uvěřitelný. Autorka zbytečně nepřehání, snaží se psát přirozeně bez zbytečného přikrášlování kterého se někteří spisovatelé dopouštějí. Zápletka je dobře uchopitelná, během čtení podezíráte různé postavy, není lehké odhalit pachatele, což vás udrží v příběhu. Čtivý styl mě donutil knihu doslova zhltnout. 

Pokud máte rádi detektivky, doporučuji tuhle jednohubku. Zkuste se stát na chvíli detektivem a odhalit vraha. 

Za knihu k recenzi děkuji nakladatelství MOBA
Knihu můžete získat ZDE

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…