Přeskočit na hlavní obsah

Šamanský bubínek


Autor: Jarmila Pospíšilová
Nakladatelství: MOBA (Moravská bastei)
počet stran: 224

Ženský kruh - společenství žen, které se začnou scházet a pomáhají si proplouvat životem. Jde o neformální spolek, který spojuje dámy s podobnými zájmy. Jenže, když se dají dohromady ženy, není to vždy plné pohody a porozumění, někdy se mezi ně vkrade žárlivost, závist a podobně ošklivé vlastnosti. Když je jedna z dam zavražděna, pozornost vyšetřovatelů se začne zabývat i skupinkou kamarádek. Skrývá se mezi nimi vrah? 

Detektivky v sobě vždy skrývají trochu tajemství. Při četbě se snažíme odhalit vraha podle náznaků, které nám autor zanechá. Znakem dobré detektivky pak je, když se nám to nepodaří, nebo v druhém případě, pokud i po odhalení zůstávají další tajemství čekající na rozluštění. V tomto případě se to autorce povedlo. Odhalila jsem vraha sice dřív, než policie, ale stejně to bylo až ke konci příběhu. 

Z počátku jsem ke knize přistupovala s jistými rozpaky. Na prvních stránkách je plno postav, plno jmen. Byl v tom trochu zmatek. Když jsem se začala orientovat, ve vazbách mezi postavami, kniha mě do příběhu vtáhla. Moc se mi líbilo prostření ženského kruhu a jejich zájem o esoteriku. Děj plynul bez zbytečných odboček. Autorka se držela podstaty příběhu a to bylo velmi příjemné. 


Z postav mi byla velmi sympatická Sonina dcera Lucie. Byla ve všem tak nějak nevinně. Ovlivňovalo ji možná až moc okolí, snažila se dělat vše tak, aby byli její blízci spokojení. Neměla přehnané ambice jako její matka Soňa. další příjemná postava byla Marie, která je v podstatě spojovací článek mezi detektivkami, spolu s jejím kapitánem Klenským. Postavy byli realistické.

Jde o příběh, který je dokonale uvěřitelný. Autorka zbytečně nepřehání, snaží se psát přirozeně bez zbytečného přikrášlování kterého se někteří spisovatelé dopouštějí. Zápletka je dobře uchopitelná, během čtení podezíráte různé postavy, není lehké odhalit pachatele, což vás udrží v příběhu. Čtivý styl mě donutil knihu doslova zhltnout. 

Pokud máte rádi detektivky, doporučuji tuhle jednohubku. Zkuste se stát na chvíli detektivem a odhalit vraha. 

Za knihu k recenzi děkuji nakladatelství MOBA
Knihu můžete získat ZDE

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…