Přeskočit na hlavní obsah

Knihobežník

Nevím jestli znáte tento projekt. Já jsem se do něj zapojila minulý týden, i když po knížkách v boxech jsem už pokukovala delší dobu. Narážela jsem na ně nejen v Praze, ale i u nás v Kladně a tak jsem se rozhodla o nich něco bližšího zjistit. Projekt se mi tak líbil, že jsem se do něj hned zapojila.


 Jde o projekt internetového knihkupectví Martinus.

Na různých veřejných místech jsou volně dostupné knihy, seznam míst a knih najdete vždy na internetu. Vy si pro knihu zajdete, "vypůjčíte" si ji, zaregistrujete si ji na internetu ke svému účtu. Pak jen knížku přečtete a napíšete jak se vám líbila. Následně ji opět předáte k přečtení dalšímu Knihoběžníkovi a to na kterémkoli místě.

Pokud se podíváte na stránky Knihoběžníka ZDE, zjistíte, že knih je tam opravdu hodně. Jen počet míst, kde se dá kniha vyzvednout je 3843. Mnohdy jde o novinky v perfektrním stavu. Navíc, můžete do projektu předat i svoje vlastní knížky a sledovat, kam až se dostanou.

Zroj


Po celou dobu zapojení do projektu získáváte jednotlivé odznaky. Můžete mít odznak nováčka, novináře, nebo Papparazzi.

Já jsem si hned šla vyzvednout knihu do Středočeské vědecké knihovny v Kladně. Mnou vybranou sice zrovna neměli -( kdo pozdě chodí - znáte to), ale i tak jsem si vybrala. První mou knihoběžnickou publikací je Štěstí Aloise Peina od Magdy Váňové. Jsem na ni  zvědavá, má moc hezké hodnocení. V hystorii knihy jsem našla, že do Kladna přišla Ze Ždáru nad Sázavou přes Tábor.

Navíc, mám pár knih, kterým by slušelo cestování a tak po zkouškovém jich pár polepím samolepkami a pošlu je s knihoběžníkem k dalším čtenářům.

Jak se vám tento projekt líbí?
Myslíte, že má šanci přežít? Budou lidi knihy vracet, nebo si je nechají? Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…