Přeskočit na hlavní obsah

Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho


Autor: Ulf Stark
Překladatel:  Viola Samogyi
Nakladatelství: Portál
Počet stran: 120


Kniha Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho je úsměvný příběh o dětství a dospívání. Ulf je pevně přesvědčen, že jediné co mu může změnit život, jsou kouzelné tenisky. Díky nim bude silnější, chytřejší, šikovnější, všechno se mu bude dařit a hlavně všichni ho budou mít rádi. Pro to, aby je získal je ochoten obětovat cokoli ze svých pokladů. Tenisky jsou sice staré a nevzhledné, ale co na tom záleží, vždyť jsou přece kouzelné. 

Zdroj
Ulf Stark je švédský spisovatel. Píše hlavně knihy pro děti. U nás mu vyšly například knihy: Los králem lesa, Žabí princ, Hrdinové ze zahrádky. Jeho texty jsou překládány do řady jazyků. Kniha Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho je první a nejoceňovanější díl z volné trilogie. 

Ulf je úplně obyčejný chlapec.  Není moc nadaný na tělocvik, za což si ho jeho spolužáci dobírají. Má staršího bratra, který ho odstrkuje a nehodlá se s ním kamarádit. Dokonce mu občas ubližuje, aby potvrdil svou nadvládu v rodině.  Maminka Ulfa neustále zásobený koláčky, věnečky, vdolečky a tak není divu, že má trochu nadváhu. Rád by byl mezi kamarády uznávaný, ale jak toho dosáhnout, když se na kladině chodit bojí, kolektivní hry mu taky moc nejdou a veškerému nebezpečí se nejraději vyhne. 


Zdroj


Námět knihy je jednoduchý, ale velmi zábavný. Z obyčejného, nemotorného a moc hodného kluka se díky kouzelným teniskám stává odvážlivec, který jde po hlavě do každého nebezpečí. Pro získání tenisek je schopný obětovat úplně všechno, jen aby je měl. Když má tuto kouzelnou obuv na nohách dokáže úplně vše co si zamane. Najednou se nebojí, dokáže se dokonce postavit i svémi staršímu bratrovi. Provádí jednu lumpárnu za druhou a všichni se diví. Jeho vztah k dívkám nabral taky pořádný obrat. Zkrátka, Ulf je díky teniskám úplně jiný člověk.


Zdroj
Text je napsaný jednoduchým a zábavným stylem a navíc je doprovázen krásnými obrázky. Myslím si, že vydání nakladatelství Portál je nádherné. Už jen ta výrazně červená obálka upoutá dětské čtenáře a bude se jim krásně číst. Pokud tedy máte doma dítko, kterému se do čtení moc nechce, zkuste mu nabídnout knihu Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho. Uvidíte, že tuto útlou knížečku přečte raz dva.  

Za knihu k recenzi děkuji NAKLADATELSTVÍ PORTÁL

Knihu si můžete pořídit ZDE
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…