Přeskočit na hlavní obsah

Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho


Autor: Ulf Stark
Překladatel:  Viola Samogyi
Nakladatelství: Portál
Počet stran: 120


Kniha Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho je úsměvný příběh o dětství a dospívání. Ulf je pevně přesvědčen, že jediné co mu může změnit život, jsou kouzelné tenisky. Díky nim bude silnější, chytřejší, šikovnější, všechno se mu bude dařit a hlavně všichni ho budou mít rádi. Pro to, aby je získal je ochoten obětovat cokoli ze svých pokladů. Tenisky jsou sice staré a nevzhledné, ale co na tom záleží, vždyť jsou přece kouzelné. 

Zdroj
Ulf Stark je švédský spisovatel. Píše hlavně knihy pro děti. U nás mu vyšly například knihy: Los králem lesa, Žabí princ, Hrdinové ze zahrádky. Jeho texty jsou překládány do řady jazyků. Kniha Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho je první a nejoceňovanější díl z volné trilogie. 

Ulf je úplně obyčejný chlapec.  Není moc nadaný na tělocvik, za což si ho jeho spolužáci dobírají. Má staršího bratra, který ho odstrkuje a nehodlá se s ním kamarádit. Dokonce mu občas ubližuje, aby potvrdil svou nadvládu v rodině.  Maminka Ulfa neustále zásobený koláčky, věnečky, vdolečky a tak není divu, že má trochu nadváhu. Rád by byl mezi kamarády uznávaný, ale jak toho dosáhnout, když se na kladině chodit bojí, kolektivní hry mu taky moc nejdou a veškerému nebezpečí se nejraději vyhne. 


Zdroj


Námět knihy je jednoduchý, ale velmi zábavný. Z obyčejného, nemotorného a moc hodného kluka se díky kouzelným teniskám stává odvážlivec, který jde po hlavě do každého nebezpečí. Pro získání tenisek je schopný obětovat úplně všechno, jen aby je měl. Když má tuto kouzelnou obuv na nohách dokáže úplně vše co si zamane. Najednou se nebojí, dokáže se dokonce postavit i svémi staršímu bratrovi. Provádí jednu lumpárnu za druhou a všichni se diví. Jeho vztah k dívkám nabral taky pořádný obrat. Zkrátka, Ulf je díky teniskám úplně jiný člověk.


Zdroj
Text je napsaný jednoduchým a zábavným stylem a navíc je doprovázen krásnými obrázky. Myslím si, že vydání nakladatelství Portál je nádherné. Už jen ta výrazně červená obálka upoutá dětské čtenáře a bude se jim krásně číst. Pokud tedy máte doma dítko, kterému se do čtení moc nechce, zkuste mu nabídnout knihu Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho. Uvidíte, že tuto útlou knížečku přečte raz dva.  

Za knihu k recenzi děkuji NAKLADATELSTVÍ PORTÁL

Knihu si můžete pořídit ZDE
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…