Přeskočit na hlavní obsah

Odpočinková neděle

Konečně je neděle. Je to jeden z mých nejoblíbenějších dnů. Můžu se trošku flákat a odložit své povinnosti na později. 

Poslední dobou toho mám opravdu hodně. Naštěstí zkouškové období je za mnou, i když jsem nezvládla všechno tak jak jsem si plánovala. Den má bohužel jen 24 hodin a natáhnout se mi ho,  přes veškerou snahu, nepodařilo. V pedagogice mám všechny zápočty a začínám psát závěrečnou práci. V pátek jsem sice byla na fakultě v Plzni a dostala jsem zadání na 6 seminárních prací, ale rozhodla jsem se dneska vypnout a užít si víkend. Prostě zvládat dvě školy není snadný a já se v tom trochu plácám.


Venku je celkem teplo a nám začaly kvést před domem sněženky. Už se těším na jaro, jak se bude všechno zelenat a kvést.  Je to moje nejoblíbenější období v roce. Budeme chodit na dlouhé procházky a začneme jezdit zase na výlety. Plánujeme letos Nižbor, Křivoklát, Karlštejn, Okoř a doufám, že přítel ještě vymyslí další zajímavé místa.Chystám se i na pár knižních akcí. Snad bude víc času a budu se moci zúčastnit programiu v knihovně v Kladně, ale mám naplánované i akce v Praze. Tak snad to všechno vyjde, tak jak chci. Nejraději bych zajela i do mé milované Ostravy na veletrh, ale to nevím, jestli časově zvládnu. Raději se nebudu moc těšit a třeba to pak vyjde. 

Moji studenti mě pozvali i na ples. Tak možná že si letos i zaplesám. Když na mě budou na plese hodní a nepošlapou mi střevíčky, jistě jim to zlepší i známky na vysvědčení. :-) Jinak paní učitelka má ještě ráda květiny a čokoládu, kdybyste nevěděli.

Pár fotek našeho nejfotogeničtějšího člena rodiny. Vždy když vytáhnu foťák, musím jí zvěčnit, pak je spokojená. 


A co vy, máte nějaké akce, na které se těšíte? Budu ráda za doporučení, pokud čas dovolí, ráda se zúčastním. 


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…