Přeskočit na hlavní obsah

Odpočinková neděle

Konečně je neděle. Je to jeden z mých nejoblíbenějších dnů. Můžu se trošku flákat a odložit své povinnosti na později. 

Poslední dobou toho mám opravdu hodně. Naštěstí zkouškové období je za mnou, i když jsem nezvládla všechno tak jak jsem si plánovala. Den má bohužel jen 24 hodin a natáhnout se mi ho,  přes veškerou snahu, nepodařilo. V pedagogice mám všechny zápočty a začínám psát závěrečnou práci. V pátek jsem sice byla na fakultě v Plzni a dostala jsem zadání na 6 seminárních prací, ale rozhodla jsem se dneska vypnout a užít si víkend. Prostě zvládat dvě školy není snadný a já se v tom trochu plácám.


Venku je celkem teplo a nám začaly kvést před domem sněženky. Už se těším na jaro, jak se bude všechno zelenat a kvést.  Je to moje nejoblíbenější období v roce. Budeme chodit na dlouhé procházky a začneme jezdit zase na výlety. Plánujeme letos Nižbor, Křivoklát, Karlštejn, Okoř a doufám, že přítel ještě vymyslí další zajímavé místa.Chystám se i na pár knižních akcí. Snad bude víc času a budu se moci zúčastnit programiu v knihovně v Kladně, ale mám naplánované i akce v Praze. Tak snad to všechno vyjde, tak jak chci. Nejraději bych zajela i do mé milované Ostravy na veletrh, ale to nevím, jestli časově zvládnu. Raději se nebudu moc těšit a třeba to pak vyjde. 

Moji studenti mě pozvali i na ples. Tak možná že si letos i zaplesám. Když na mě budou na plese hodní a nepošlapou mi střevíčky, jistě jim to zlepší i známky na vysvědčení. :-) Jinak paní učitelka má ještě ráda květiny a čokoládu, kdybyste nevěděli.

Pár fotek našeho nejfotogeničtějšího člena rodiny. Vždy když vytáhnu foťák, musím jí zvěčnit, pak je spokojená. 


A co vy, máte nějaké akce, na které se těšíte? Budu ráda za doporučení, pokud čas dovolí, ráda se zúčastním. 


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…