Přeskočit na hlavní obsah

Čas a jeho nedostatky


Poslední měsíc toho mám zase hodně. Já vím, že se opakuji, pořád si stěžuji na zaneprázdněnost, ale zdá se mi, že je toho čím dál víc. 


Všude pořád čteme články plné rad, na organizování času. Mám se vyhnout hraní her na internetu, vypnout Facebook, přestat sledovat emaily, přestat sledovat seriály v televizi, číst jen knihy, které mají pro mě smysl... Rad je všude plno. Já televizní seriály nesleduji, hry na počítači hraji minimálně, vážně jen když se potřebuji uklidnit, knihy čtu v podstatě všechny, které dostanu pod ruku a dočítám všechny ( to asi nezměním). Co kdyby se to ve čtvrtině, polovině ... knihy změnilo a mě se třeba zase líbila, časopisy miluji, kupuji většinou odborné časopisy a taky literární. Jen je nestíhám číst a hromadí se mi a já z toho mám pak výčitky že nic nestíhám. 

Jen pro zajímavost stručný seznam: 

přečtené knihy, čekající na recenzi              2ks
knihy k recenzi čekající na přečtení            4ks
rozečtené knihy                                           3ks
 knihy nachystané k přečtení z knihovny      15ks
knihy koupené nepřečtené                             12ks
časopisy nečtené                                          3ks
seminárky nenapsané                                   4ks
závěrečná práce rozepsaná                          1ks
prezentace nezpracované                             5ks

Navíc mi začínají zkoušky na které se musím učit. 


Proto jsem se rozhodla vyhlásit stop stav na kupování knih a půjčování knih z knihovny. Budu půjčovat jen knihy potřebné do školy a do práce.

Sama jsem zvědavá, jak dlouho to vydržím.
Dokážete si představit, že uvidíte v knihovně knížku, kterou si musíte nutně přečíst a vy ji tam necháte? 


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…