Přeskočit na hlavní obsah

Čas a jeho nedostatky


Poslední měsíc toho mám zase hodně. Já vím, že se opakuji, pořád si stěžuji na zaneprázdněnost, ale zdá se mi, že je toho čím dál víc. 


Všude pořád čteme články plné rad, na organizování času. Mám se vyhnout hraní her na internetu, vypnout Facebook, přestat sledovat emaily, přestat sledovat seriály v televizi, číst jen knihy, které mají pro mě smysl... Rad je všude plno. Já televizní seriály nesleduji, hry na počítači hraji minimálně, vážně jen když se potřebuji uklidnit, knihy čtu v podstatě všechny, které dostanu pod ruku a dočítám všechny ( to asi nezměním). Co kdyby se to ve čtvrtině, polovině ... knihy změnilo a mě se třeba zase líbila, časopisy miluji, kupuji většinou odborné časopisy a taky literární. Jen je nestíhám číst a hromadí se mi a já z toho mám pak výčitky že nic nestíhám. 

Jen pro zajímavost stručný seznam: 

přečtené knihy, čekající na recenzi              2ks
knihy k recenzi čekající na přečtení            4ks
rozečtené knihy                                           3ks
 knihy nachystané k přečtení z knihovny      15ks
knihy koupené nepřečtené                             12ks
časopisy nečtené                                          3ks
seminárky nenapsané                                   4ks
závěrečná práce rozepsaná                          1ks
prezentace nezpracované                             5ks

Navíc mi začínají zkoušky na které se musím učit. 


Proto jsem se rozhodla vyhlásit stop stav na kupování knih a půjčování knih z knihovny. Budu půjčovat jen knihy potřebné do školy a do práce.

Sama jsem zvědavá, jak dlouho to vydržím.
Dokážete si představit, že uvidíte v knihovně knížku, kterou si musíte nutně přečíst a vy ji tam necháte? 


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…