Přeskočit na hlavní obsah

Novinky v knihovně

Tento měsíc jsem se trochu rozjela. I když jsem nedávno slibovala zákaz nákupů knih, moc dlouho jsem to nevydržela. Nejen že jsem nakupovala, plno krásek jsem objevila i v knihovně.

Když jsem knihy poskládala na sebe, vznikl pěkně vysoký sloup. Jsem zvědavá, jak dlouho mi bude trvat je přečíst. Naštěstí za pár měsíců jsou prázdniny a já budu číst a číst a ....

Nejprve jsem  byla v knihovně. Udělala jsem si minulý měsíc registraci v městské knihovně v Kladně. Mám to sice trochu z ruky, ale dá se tam narazit na krásné knihy. Samozřejmě jsem si půjčovala i ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně. Dohromady je to pěkná hromádka.


Od Terezy Matouškové už jsem četla útlou knížečku Hladová přání (recenze ZDE ) a mám chuť na další výlet do Podmoří.


  Pavel Brycz je český autor, už mám od něj knihu Tátologie. S autorem jsem se setkala na čtení v Středočeské vědecké knihovně v Kladně. Byl mi sympatický a tak jsem si půjčila knihu od něj. Musím říct, že byla docela fuška, knihu sehnat. Ani v knihkupectví nic neměli a v knihovně jsem dostala jen knihu Malá domů. Tak uvidíme. 


Kniha  Včely má velmi vysoké hodnocení a tak jsem na ní moc zvědavá. Je to román o včelách, velmi zajímavý nápad.


Další velmi chválený román. Četla jsem na něj jen kladné recenze a tak jsem si ho donesla domů. Takové krásné úlovky jsem ani nečekala a to ještě není všechno.


 Zaujala mě svým vzhledem. Jde o knihu pro děti, ale zdá se mi naprosto nádherná. Na databaziknih je jen jedno hodnocení a to hned 100%. 


Další kniha od českého autora. Jde o knihu inspirovanou skutečnou událostí. Psychologie týrané dívky, která se zamotá do bludného kruhu vztahů. Zaujala mě upoutávka a recenze. 


 Ve Středočeské vědecké knihovně mají poličky, na kterých vystavují novinky, I když mám v  plánu, jen si vyzvednout objednané učebnice, prostě kolem nich projít musím. Proto se mi často stane, že odejdu i s knihou, která je tam vystavená. Je to na mě narafičená past.


Další kniha z poličky. Když jsem si přečetla, že je to kombinace Gaimana a Tarantina, musela jsem jí mít. Jsem na ni velmi zvědavá.


Další kniha s poličky. Osobní výpověď nejmladší přeživší lidické ženy paní Jaroslavy Skleničkové. Moc mě zajímají vzpomínky lidí, kteří přežili. Můj oblíbený český fantasy spisovatel.  Vlčí věk jsem rozhodně v knihovně nemohla nechat.


Autentické rozhovory fyzika Huberta Reevese s jeho čtrnáctiletou vnučkou. Fyziku mám ráda a taky je to moje práce. Snažím se ji vtloukat studentům do hlavy a tak jsem ani tuto knihu na poličce nemohla nechat a musím si ji přečíst. 


Tady mě zaujala obálka. Připomněla mi moje oblíbené knihy od Neomillnerové, navíc jde opět o českého autora. Vzala jsem ji hlavně ze zvědavosti.


Četla jsem velmi pozitivní recenzi a tak se ocitla mezi knihami, které jsem vzala z poličky v knihovně. Navíc ta obálka je krásná a kniha je tenoučká, takže ji přečtu raz dva.


Nad touto knihou jsem váhala, ale jsem člověk zvědavý a tak jsem si ji taky půjčila. David Duchovny rozhodně není můj oblíbenec, ale třeba to bude dobrý spisovatel.


Kniha mě zaujala obálkou. Je to příběh o těžce nemocné dívce, která si ale nechce připustit, že už se neuzdraví. Potom se u ní objeví anděl, který si s ní povídá, hraje si, bere jí ven na sáňky a lyže... Učí se od anděla, jak se odpoutat a rozloučit se a jak se těšit na svět, který se před ní otevírá.


Proměněné sny jsem si záměrně objednala. Od Petry Dvořákové jsem četla knihu Sítě (recenze je ZDE ) a tak se mi líbila, že jsem si chtěla od autorky přečíst něco dalšího a knihy pro děti jsem zrovna nechtěla. Jde o rozhovory o víře. Nejsem věřící, ale občas je dobré si přečíst něco jiného.


Whitmana mám moc ráda a občas se k němu vracím. Asi si budu muset knihu koupit, ať si ji nemusím opakovaně půjčovat. V knihovně mě vždy upozorňují, že jsem knihu již půjčenou měla. No jo, ale já ji chci zas. 

Tak z knihovny jde o sedmnáct knih. To je teda nálož. No a ještě jsem utrácela. Z Martinusu jsem si pořídila  knihu Bez šance a ještě Deníček moderního fotra. 


A ještě neplánovaný nákup v Levných knihách. Měla jsem hroznou depku a takhle jsem ji dokonale zrušila.
Moje milovaná Fyzika a k tomu do série Filosofie a Vesmír. Moc se mi líbí styl knih, který napodobuje poznámkový blok.

No nejsou to krásky. A to mě v květnu čeká Veletrh, tam určitě taky něco nakoupím.

Znáte? Máte? Četli jste?
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…