Přeskočit na hlavní obsah

Novinky v knihovně

Tento měsíc jsem se trochu rozjela. I když jsem nedávno slibovala zákaz nákupů knih, moc dlouho jsem to nevydržela. Nejen že jsem nakupovala, plno krásek jsem objevila i v knihovně.

Když jsem knihy poskládala na sebe, vznikl pěkně vysoký sloup. Jsem zvědavá, jak dlouho mi bude trvat je přečíst. Naštěstí za pár měsíců jsou prázdniny a já budu číst a číst a ....

Nejprve jsem  byla v knihovně. Udělala jsem si minulý měsíc registraci v městské knihovně v Kladně. Mám to sice trochu z ruky, ale dá se tam narazit na krásné knihy. Samozřejmě jsem si půjčovala i ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně. Dohromady je to pěkná hromádka.


Od Terezy Matouškové už jsem četla útlou knížečku Hladová přání (recenze ZDE ) a mám chuť na další výlet do Podmoří.


  Pavel Brycz je český autor, už mám od něj knihu Tátologie. S autorem jsem se setkala na čtení v Středočeské vědecké knihovně v Kladně. Byl mi sympatický a tak jsem si půjčila knihu od něj. Musím říct, že byla docela fuška, knihu sehnat. Ani v knihkupectví nic neměli a v knihovně jsem dostala jen knihu Malá domů. Tak uvidíme. 


Kniha  Včely má velmi vysoké hodnocení a tak jsem na ní moc zvědavá. Je to román o včelách, velmi zajímavý nápad.


Další velmi chválený román. Četla jsem na něj jen kladné recenze a tak jsem si ho donesla domů. Takové krásné úlovky jsem ani nečekala a to ještě není všechno.


 Zaujala mě svým vzhledem. Jde o knihu pro děti, ale zdá se mi naprosto nádherná. Na databaziknih je jen jedno hodnocení a to hned 100%. 


Další kniha od českého autora. Jde o knihu inspirovanou skutečnou událostí. Psychologie týrané dívky, která se zamotá do bludného kruhu vztahů. Zaujala mě upoutávka a recenze. 


 Ve Středočeské vědecké knihovně mají poličky, na kterých vystavují novinky, I když mám v  plánu, jen si vyzvednout objednané učebnice, prostě kolem nich projít musím. Proto se mi často stane, že odejdu i s knihou, která je tam vystavená. Je to na mě narafičená past.


Další kniha z poličky. Když jsem si přečetla, že je to kombinace Gaimana a Tarantina, musela jsem jí mít. Jsem na ni velmi zvědavá.


Další kniha s poličky. Osobní výpověď nejmladší přeživší lidické ženy paní Jaroslavy Skleničkové. Moc mě zajímají vzpomínky lidí, kteří přežili. Můj oblíbený český fantasy spisovatel.  Vlčí věk jsem rozhodně v knihovně nemohla nechat.


Autentické rozhovory fyzika Huberta Reevese s jeho čtrnáctiletou vnučkou. Fyziku mám ráda a taky je to moje práce. Snažím se ji vtloukat studentům do hlavy a tak jsem ani tuto knihu na poličce nemohla nechat a musím si ji přečíst. 


Tady mě zaujala obálka. Připomněla mi moje oblíbené knihy od Neomillnerové, navíc jde opět o českého autora. Vzala jsem ji hlavně ze zvědavosti.


Četla jsem velmi pozitivní recenzi a tak se ocitla mezi knihami, které jsem vzala z poličky v knihovně. Navíc ta obálka je krásná a kniha je tenoučká, takže ji přečtu raz dva.


Nad touto knihou jsem váhala, ale jsem člověk zvědavý a tak jsem si ji taky půjčila. David Duchovny rozhodně není můj oblíbenec, ale třeba to bude dobrý spisovatel.


Kniha mě zaujala obálkou. Je to příběh o těžce nemocné dívce, která si ale nechce připustit, že už se neuzdraví. Potom se u ní objeví anděl, který si s ní povídá, hraje si, bere jí ven na sáňky a lyže... Učí se od anděla, jak se odpoutat a rozloučit se a jak se těšit na svět, který se před ní otevírá.


Proměněné sny jsem si záměrně objednala. Od Petry Dvořákové jsem četla knihu Sítě (recenze je ZDE ) a tak se mi líbila, že jsem si chtěla od autorky přečíst něco dalšího a knihy pro děti jsem zrovna nechtěla. Jde o rozhovory o víře. Nejsem věřící, ale občas je dobré si přečíst něco jiného.


Whitmana mám moc ráda a občas se k němu vracím. Asi si budu muset knihu koupit, ať si ji nemusím opakovaně půjčovat. V knihovně mě vždy upozorňují, že jsem knihu již půjčenou měla. No jo, ale já ji chci zas. 

Tak z knihovny jde o sedmnáct knih. To je teda nálož. No a ještě jsem utrácela. Z Martinusu jsem si pořídila  knihu Bez šance a ještě Deníček moderního fotra. 


A ještě neplánovaný nákup v Levných knihách. Měla jsem hroznou depku a takhle jsem ji dokonale zrušila.
Moje milovaná Fyzika a k tomu do série Filosofie a Vesmír. Moc se mi líbí styl knih, který napodobuje poznámkový blok.

No nejsou to krásky. A to mě v květnu čeká Veletrh, tam určitě taky něco nakoupím.

Znáte? Máte? Četli jste?
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…