Přeskočit na hlavní obsah

Moje nákupy

Tentokrát jsem se rozhodla koupit si svícen - lucerničku. Opět jsem navštívila moji oblíbenou stránku postovnezdarma a v rámci spolupráce, jsem si vybrala další produkt. Padl mi do oka kovový svícen. 
Začíná jaro a já si ráda občas posedím jen tak, na zahradě. Někdy si čtu a někdy si vezmu deku, kafíčko nebo čaj a sedím a přemýšlím. Když je večer, světlo svíčky krásnědokresluje atmosféru.

Svíčky se u nás doma moc nepoužívají (mám doma hasiče a tak je tu malé tabu na otevřený oheň), ale tenhle svícen mám schválený od mé soukromé požární asistence. Je kovový a ještě kolem svíčky je sklo. To zabraňuje nejen zapálení čehokoli kolem svícnu, ale navíc chrání svíčku proti větru. Svícen se skládá ze tří částí, oddělitelného koše na svíčku, do kterého ještě patří skleněná nádobka a stojánku. Já si vybrala černý, dobře se mi hodí k vybavení zahrady. Svícen je moc krásný, jsem velmi spokojená. Do nádobky se vejde čajová svíčka, takže nemusím sháněk speciální svíčky. 

Pochválit musím i zabalení při dodání. Bylo opravdu důkladné, fólie, pěnový molitan... rozhodně se nemohlo nic rozbít, nebo zdeformovat. Co se mi naopak vůbec nelíbilo, byla délka čekání na zásilku. Je pravda, že při objednávce jsem byla na delší dobu doručení upozorněná, ale já se tak těšila, že mi ten čas vůbec neutíkal. 

Hned jsem si zapálila svíčku  a kochala se světýlkem.
Lucerničku si můžete pořídit ZDE .

Co vy a svíčky? Používáte jen tak, nebo dáváte přednost svícnům? 

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…