Přeskočit na hlavní obsah

Moje nákupy

Tentokrát jsem se rozhodla koupit si svícen - lucerničku. Opět jsem navštívila moji oblíbenou stránku postovnezdarma a v rámci spolupráce, jsem si vybrala další produkt. Padl mi do oka kovový svícen. 
Začíná jaro a já si ráda občas posedím jen tak, na zahradě. Někdy si čtu a někdy si vezmu deku, kafíčko nebo čaj a sedím a přemýšlím. Když je večer, světlo svíčky krásnědokresluje atmosféru.

Svíčky se u nás doma moc nepoužívají (mám doma hasiče a tak je tu malé tabu na otevřený oheň), ale tenhle svícen mám schválený od mé soukromé požární asistence. Je kovový a ještě kolem svíčky je sklo. To zabraňuje nejen zapálení čehokoli kolem svícnu, ale navíc chrání svíčku proti větru. Svícen se skládá ze tří částí, oddělitelného koše na svíčku, do kterého ještě patří skleněná nádobka a stojánku. Já si vybrala černý, dobře se mi hodí k vybavení zahrady. Svícen je moc krásný, jsem velmi spokojená. Do nádobky se vejde čajová svíčka, takže nemusím sháněk speciální svíčky. 

Pochválit musím i zabalení při dodání. Bylo opravdu důkladné, fólie, pěnový molitan... rozhodně se nemohlo nic rozbít, nebo zdeformovat. Co se mi naopak vůbec nelíbilo, byla délka čekání na zásilku. Je pravda, že při objednávce jsem byla na delší dobu doručení upozorněná, ale já se tak těšila, že mi ten čas vůbec neutíkal. 

Hned jsem si zapálila svíčku  a kochala se světýlkem.
Lucerničku si můžete pořídit ZDE .

Co vy a svíčky? Používáte jen tak, nebo dáváte přednost svícnům? 

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…