Přeskočit na hlavní obsah

Malinkatý kretén - recenze


autor: Zdena Frýbová
nakladatelství: Šulc - Švarc
počet stran: 363

Kniha nám dává nahlédnout do soukromí spisovatelky, která žije v jedné domácnosti se skotskými teriéry. Tito tvrdohlaví psi obracejí její život naruby.  Psi vše ničí, neposlouchají, utíkají, nechtějí jíst ani nejvybranější pochoutky..., jednoduše řečeno pořádně zlobí. Naše hlavní hrdinka Ela se jim musí přizpůsobovat. Ale ani Ela není bezproblémová, její orientační smysl je nulový, takže každou chvíli zabloudí, je odkázaná na pomoc svých přátel, protože je opravdu velmi nepraktická. Naštěstí pro ni, je přátelská a charismatická a tak o přátele nemá nouzi. 

Výsledek obrázku pro malinkatý kreténZdena Frýbová, byla naše velmi úspěšná spisovatelka. Napsala celou řadu velmi kladně přijímaných knih. Často a ráda psala i o zvířatech a peripetiích, které jsou spojeny se životem s nimi. Zvířata milovala a proto založila nadaci na pomoc bezprizorním a týraným zvířatům - nadace Robin.

Podíváme se na část života známé a úspěšné spisovatelky. Má ráda kulturu, ale i přírodu, proto bydlí střídavě v Praze a na své chatě na vesnici. Všude ji samozřejmě následují její dva krásní, ale tvrdohlaví psi. Filosof Andrýsek a mimi Ronánek. Podíváme se na to, jakse zmatkářka Ela snaží zapojit do politiky, jak snáší rozvod dlouholetého manželství, zasmějeme se jejímu navigačnímu umění. 


Moc se mi líbil nadhled s kterým autorka líčí různí příhody,  ne vždy jsou všechny jenom veselé, ale spisovatelka dokáže ze všeho udělat legraci. Ela si uvědomuje svoje slabé stránky a tak se vždy snaží požádat přátele o pomoc. Někdy si o ní žádá otevřeně, jindy použije lest. 

Na Ele je kouzelní jak si dokázala udělat legraci sama ze sebe. Životem proplouvá lehce a vždy se snaží realizovat i ty nejbláznivější nápady. Rozvod ji sice zaskočí, ale na lopatky se položit nedá. Svého manžela překvapí svým dokonalým klidem a věcností, s kterým k němu přistupuje. Když si ke svému pejskovi Andrýskovi vezme na hlídání štěně, pejsek už u ní zůstane. Zatím co Andrýsek je klidný filosof, Ronánek zvaný mimi je velký rošťák, který dodá jejímu životu teprve to správné grády. Humorná kniha u která se určitě zasmějete vám zpříjemní den. Pokud máte nějaké problémy, po přečtení této knihy se vám najednou budou zdát o moc menší. Pomohlo mi to, získat trochu nadhled nad svým životem. Miluji zvířata a tak to pro mě byla ideální kniha. Příběhy o psech a jejich lotrovinách jsou krásné a vtipné.  Možná se mi zdálo, že autorka trochu přeháněla, tak zlobivé psiska snad ani nejsou, ale rozhodně je to k dobru knihy.

Doporučuji všem milovníkům zvířat a humoru.

Za knihu k recenzi děkuji nakladatelství Šulc-Švarc
Knihu můžete zakoupit ZDE

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…