Přeskočit na hlavní obsah

Jak si žiju - Den nepřečtených knih


Trvalý odkaz na vložený obrázek


To je úplně super. Den nepřečtených knih. Jenomže když se podívám do své knihovničky a nově taky do své čtečky, nepřečtených knih je tolik, že za jeden den to prostě nejde stihnout, i kdybych četla 24 hodin. 


Snažila jsem se získat ještě více času na knihy. Já vážně knihu tahám všude s sebou, někdy teda čtečku. Čtu při čekání na zastávce, při cestě autobusem, když je kniha napínavá i při chůzi po chodníku ( je to trochu nebezpečné, ale ráno jsou ulice ještě celkem prázdné), v polední pauze (když nějakou mám), při koukání na televizi, někdy i při jídle. Minule jsem přemýšlela, že knihu vytáhnu i při čekání ve frontě u pokladny, ale nakonec jsem to vzdala, fronta nebyla moc dlouhá a já si netroufla. 
Můj nejnovější vynález jsou audioknihy (já nevynalezla audioknihy jako takové, ale jejich využití pro mě). Pouštím si je, když uklízím. Uklízení jako takové moc nemusím, ale když při tom poslouchám knížku, celkem to jde a snažím se úklid protáhnout do konce kapitoly. Mohlo by to prospět i mé domácnosti. jen při vaření mi hučí digestoř a poslouchat se nedá, škoda. Teď jsem měla technické problémy se sluchátky, ale včera jsem dostala nové, tak hurá na úklid. 

Super jsou knihy z audiotéky, rozhodně doporučuji. 
audioteka.cz :: Hlavní strana

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…