Přeskočit na hlavní obsah

Jak si žiju

Za měsíč červenec mi přišlo opravdu hodně nových knih a pohledů. Vůbec si nemůžu stěžovat, že nemám co číst. Taky jsem samozřejmě navštívila knihovny. Mám nové spolupráce, nové radosti.
Hodně jsem se činila a díky tomu, že vstávám o půl hodiny dřív, jsem toho stihla i víc přečíst.

Nejprve balíček, který mi udělal největší radost. Bylo v něm 11 knih na které se moc těším.


Nejvíc jsem asi zvědavá na Selekci. Tolik jsem o ní četla. Nedávno jsem přemýšlela, že si ji koupím, tak moc jsem byla zvědavá. Jsem ráda, že ji mám. Všechny knihy pro mě byly překvapením a musím říct, že velmi příjemným. Jediný, kdo nebyl moc rád, byl můj přítel. Nedávno mi udělala novou poličku na knihy a ona je teď úplně a beznadějně plná. Budu muset pár knížek vyřadit. 

S knihami k recenzi přišla i jedna podepsaná. Tu jsem si nechala nakonec, protože jsem z ní měla velkou radost. 
K recenzi mi  přišla i kniha Malinkatý kretén. Dostala jsem ji v rámci akce pro blogery, hodně z vás se jí taky zůčastnilo a má knihu z nakladatelství Šulc a švarc doma. Mě přišla tahle sympatická kráska. Přišli mi i knihy z nakladatelství MOBA. Už jsem se lekla, že na mě tento měsíc zapomněli, ale nakonec knihy došly v pořádku.


Na pátračku se moc těším. Jsme celá rodina fanoušci Četnických humoresek a tak si asi přečtou knihu všichni. No jeden z nejkrásnějších členů rodiny si připletl a chtěl se fotit. 


Taky jsem si knihy koupila. Tato- Pravdivá zpověď byla přibalená k časopisu Dieta. Za 49 kč, no nekup to. Knihu Můj soused je čaroděj mám z Levných knih. 


Nakupovala jsem i pohledy. 


A samolepky. Prodavačka mě sice strašila, že mi je budou z pohledů a dopisů strhávat, ale já to risknu. 


K mé radosti mi přišel taky další pohled s postcrossingu. Je jen jeden a tak ho dám sem. Přišel z Běloruska a má nádhernou budovatelskou známku. Přítel prohlásil, by mu taková krásná známka udělala velkou radost. 
 No a nakonec celá hromada s další modelkou rodiny. Znáte některé z knih, líbí se?

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…