Přeskočit na hlavní obsah

Jak si žiju

Za měsíč červenec mi přišlo opravdu hodně nových knih a pohledů. Vůbec si nemůžu stěžovat, že nemám co číst. Taky jsem samozřejmě navštívila knihovny. Mám nové spolupráce, nové radosti.
Hodně jsem se činila a díky tomu, že vstávám o půl hodiny dřív, jsem toho stihla i víc přečíst.

Nejprve balíček, který mi udělal největší radost. Bylo v něm 11 knih na které se moc těším.


Nejvíc jsem asi zvědavá na Selekci. Tolik jsem o ní četla. Nedávno jsem přemýšlela, že si ji koupím, tak moc jsem byla zvědavá. Jsem ráda, že ji mám. Všechny knihy pro mě byly překvapením a musím říct, že velmi příjemným. Jediný, kdo nebyl moc rád, byl můj přítel. Nedávno mi udělala novou poličku na knihy a ona je teď úplně a beznadějně plná. Budu muset pár knížek vyřadit. 

S knihami k recenzi přišla i jedna podepsaná. Tu jsem si nechala nakonec, protože jsem z ní měla velkou radost. 
K recenzi mi  přišla i kniha Malinkatý kretén. Dostala jsem ji v rámci akce pro blogery, hodně z vás se jí taky zůčastnilo a má knihu z nakladatelství Šulc a švarc doma. Mě přišla tahle sympatická kráska. Přišli mi i knihy z nakladatelství MOBA. Už jsem se lekla, že na mě tento měsíc zapomněli, ale nakonec knihy došly v pořádku.


Na pátračku se moc těším. Jsme celá rodina fanoušci Četnických humoresek a tak si asi přečtou knihu všichni. No jeden z nejkrásnějších členů rodiny si připletl a chtěl se fotit. 


Taky jsem si knihy koupila. Tato- Pravdivá zpověď byla přibalená k časopisu Dieta. Za 49 kč, no nekup to. Knihu Můj soused je čaroděj mám z Levných knih. 


Nakupovala jsem i pohledy. 


A samolepky. Prodavačka mě sice strašila, že mi je budou z pohledů a dopisů strhávat, ale já to risknu. 


K mé radosti mi přišel taky další pohled s postcrossingu. Je jen jeden a tak ho dám sem. Přišel z Běloruska a má nádhernou budovatelskou známku. Přítel prohlásil, by mu taková krásná známka udělala velkou radost. 
 No a nakonec celá hromada s další modelkou rodiny. Znáte některé z knih, líbí se?

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…