Přeskočit na hlavní obsah

Jak si žiju - výlet

Tak jsme se opět dala přemluvit a jeli jsme na výlet. Tentokrát jsme se vydali do ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ. Je tam nádherná krajina, plno kopečků, zřícenin, zámků.... Prostě ideální místo na turistiku. Prázdniny se chýlí ke konci já začínám na dvou školách, mám novou práci a ještě kroužky s dětmi. Budu toho mít opravdu moc a tak výlety asi budou muset počkat na později. Proto jsme se rozhodli si to pořádně užít. 

První jsme se vydali na procházku do kopečka na Milešovku. Krásné počasí, krásná příroda, ještě jsem byla odpočatá a tak se mi to moc líbilo. Trochu horší bylo občerstvení na vršku, ale jsem zvyklá, že jako bezlepkář si nic moc nikde nekoupím a tak nosím jídlo s sebou. Navíc ten výhled, no prostě krása. 

Pak mě přítel překvapil a my jsme vyšlápli druhý kopec na zříceninu Kostomlaty. Už jsem byla trochu unavená, ale výšlap stál za to. Romantika. Nejsem žádný sportovec a tak jsem prohlásila, že můj limit dvou kopců za den byl právě splněn a už se tedy nikam drát nebudu.


Bylo tam nádherně, romantické místo. Navíc jsme měli štěstí, zrovna tam probíhala svatba a tak jsme to měli i s historickou hudbou, všude květiny a lidé v historických kostýmech. Byla jsem unavená, ale spokojená. 

Do třetice jsme se vydali na Hrad Skalka, kde je taky zřícenina. Podle přítele je to uprostřed vesnice a žádný kopeček tedy nehrozí. Bohužel tam kopec byl. Je pravda, že se nedal srovnat s předchozími, ale přece jenom jsem brblala. Můj limit dvou výšlapů byl pokořen a já musela šlapat třetí, sice mnohem menší. Naštěstí se nade mnou ustrnuli a koupili mi ledové kafe a brambůrky a tak jsem se smířila se vším. Navíc jsem si nakoupila plno krásných pohledů, všechny jsem orazítkovala. Už teď se těším jak je budu posílat po celém světě. 
A co vy, kde jste byli naposledy na výletě? A museli jste taky šlapat do kopce? 

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…