Přeskočit na hlavní obsah

Sirotčinec slečny Peregrinové - Knihovna dušíNapsal: Ransom Riggs
Nakladatelství: Jota
Počet stran: 496


Poslední díl trilogie, kterou napsal Ransom Rigss, Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší,nás nechal na sebe čekat. Napínal čtenáře otázkou, jak naši hrdinové dopadnou a co se ještě přihodí.

Třetí díl nás zavede přesně do chvíle, kdy skončil díl předešlý. Proto je možná dobré si připomenout události z druhého dílu, aby čtenář mohl plynule navázat. Skupina podivných slečny Peregrinové a řada ymbryn jsou zajati Coulem. Jediný, kdo se je může pokusit zachránit jsou dvě uprchlé děti, Jakob a Emma. Ti neváhají ani minutu a společně s mluvícím psem Addisonem se pustí do nebezpečného dobrodružství. Vydají se po stopách unesené skupiny podivných, ale do cesty se jim staví stvůry, které je chtějí polapit.
Při pronásledování únosců se naše trojice zachránců dostane do podivuhodného místa zvaného Ďáblův akr. Jedná se o odporné, špinavé místo, plné darebáků a zločinců. Děti se dostávají do velkého nebezpečí. Pomůžou jim nejen Jakobovi podivuhodné schopnosti, ale i jejich průvodce, tajemný Sharon.

Text knihy je opět doprovázen fotografiemi, nebo možná je to naopak a autor se snažil co nejlépe přizpůsobyt děj právě fotografiím. Pro mě se staly jen jakousi kulisou příběhu a mrzelo mě jak je autor někdy až toporně zapracovával do textu. K tomu musím dodat, že po grafické stránce je kniha výborně zpracovaná. Předěli kapitol, obáka i vazba jsou dokonalé.Z postav hrál prim určitě Jakob a jeho nově objevené schopnosti. Někdy si s nimi neuměl poradit, a někdy by byl daleko raději, kdyby je neměl. Emma Jakobova velká láska, jde s ním do nebezpečí ruku v ruce. Mluvící pes Addison hrál roli humorného prvku. Jeho vtipné hlášky nás měli pobavit. Už jen představa mluvícího psa je legrační. Sharon, tajemný průvodce. Jeho láska ke své lodi a zvláštní důvody, proč děti přepravil do Ďáblov akru, i když mu nedokázaly zaplatit.

Začátek knihy se mi zdál trochu moc rozvláčný, ale čím dál se děti dostávaly, tím byl děj akčnější. Tím, že se většina děje odehrává v Ďáblově akru a naši hrdinové jsou obkoleni nebezpečím, je tento díl asi nejstrašidelnější z celé série. Možná díky tomu je kniha napínavější a mě se moc dobe četla. Navíc, nové zkutečnosti, které se dovíme o vztahu Jakoba a Emmi knize dodají i romantický ostín. Akčnost ději dodá i velká bitva s padouchem a jeho nestvůrami.


Celkově hodnotím knihu kladně, i když už mě tak nepřekvapovala jako první díl, kdy bylo vše nové.
Je trochu škoda, že touto knihou vše končí. Naštěstí se můžeme těšit na filmové zpracování, ikdyž mezi námi, knihy jsou vždy lepší.

A jak to vše dopadne? To se dozvíte právě v knize, to vám přece nemůžu prozradit, pak by jste si totiž čtení nemohli dostatečně vychutnat.


Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji NAKLADATELSTVÍ JOTAKnihu si můžete koupit ZDE
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…