Přeskočit na hlavní obsah

Sirotčinec slečny Peregrinové - Knihovna dušíNapsal: Ransom Riggs
Nakladatelství: Jota
Počet stran: 496


Poslední díl trilogie, kterou napsal Ransom Rigss, Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší,nás nechal na sebe čekat. Napínal čtenáře otázkou, jak naši hrdinové dopadnou a co se ještě přihodí.

Třetí díl nás zavede přesně do chvíle, kdy skončil díl předešlý. Proto je možná dobré si připomenout události z druhého dílu, aby čtenář mohl plynule navázat. Skupina podivných slečny Peregrinové a řada ymbryn jsou zajati Coulem. Jediný, kdo se je může pokusit zachránit jsou dvě uprchlé děti, Jakob a Emma. Ti neváhají ani minutu a společně s mluvícím psem Addisonem se pustí do nebezpečného dobrodružství. Vydají se po stopách unesené skupiny podivných, ale do cesty se jim staví stvůry, které je chtějí polapit.
Při pronásledování únosců se naše trojice zachránců dostane do podivuhodného místa zvaného Ďáblův akr. Jedná se o odporné, špinavé místo, plné darebáků a zločinců. Děti se dostávají do velkého nebezpečí. Pomůžou jim nejen Jakobovi podivuhodné schopnosti, ale i jejich průvodce, tajemný Sharon.

Text knihy je opět doprovázen fotografiemi, nebo možná je to naopak a autor se snažil co nejlépe přizpůsobyt děj právě fotografiím. Pro mě se staly jen jakousi kulisou příběhu a mrzelo mě jak je autor někdy až toporně zapracovával do textu. K tomu musím dodat, že po grafické stránce je kniha výborně zpracovaná. Předěli kapitol, obáka i vazba jsou dokonalé.Z postav hrál prim určitě Jakob a jeho nově objevené schopnosti. Někdy si s nimi neuměl poradit, a někdy by byl daleko raději, kdyby je neměl. Emma Jakobova velká láska, jde s ním do nebezpečí ruku v ruce. Mluvící pes Addison hrál roli humorného prvku. Jeho vtipné hlášky nás měli pobavit. Už jen představa mluvícího psa je legrační. Sharon, tajemný průvodce. Jeho láska ke své lodi a zvláštní důvody, proč děti přepravil do Ďáblov akru, i když mu nedokázaly zaplatit.

Začátek knihy se mi zdál trochu moc rozvláčný, ale čím dál se děti dostávaly, tím byl děj akčnější. Tím, že se většina děje odehrává v Ďáblově akru a naši hrdinové jsou obkoleni nebezpečím, je tento díl asi nejstrašidelnější z celé série. Možná díky tomu je kniha napínavější a mě se moc dobe četla. Navíc, nové zkutečnosti, které se dovíme o vztahu Jakoba a Emmi knize dodají i romantický ostín. Akčnost ději dodá i velká bitva s padouchem a jeho nestvůrami.


Celkově hodnotím knihu kladně, i když už mě tak nepřekvapovala jako první díl, kdy bylo vše nové.
Je trochu škoda, že touto knihou vše končí. Naštěstí se můžeme těšit na filmové zpracování, ikdyž mezi námi, knihy jsou vždy lepší.

A jak to vše dopadne? To se dozvíte právě v knize, to vám přece nemůžu prozradit, pak by jste si totiž čtení nemohli dostatečně vychutnat.


Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji NAKLADATELSTVÍ JOTAKnihu si můžete koupit ZDE
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…