Přeskočit na hlavní obsah

Listování

Přesto, že je zkouškové v plném proudu, vyrazila jsem na Listování s Robertem Fulghumem.


Roberta Fulghuma mám moc ráda nejen já, ale i moje máma. Proto jsem jí slíbila, že se s autorem setkám a nechám si podepsat jeho novou knihu. Nejprve jsem myslela, že navštívím některou z akcí pořádanou v Praze. Bohužel zkouškové mi zabralo daleko víc času, než bylo v plánu a já si musela počkat na akci přímo v Kladně. 

Autor fotky Marek Garamszegi


Pokud někdo z vás neví, co je to Listování, může si na stránkách projektu přečíst: "Listování je cyklus scénického čtení, je to dýchající představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem."

Já už navštívila představení Dobrý proti severáku v Kladně a Goryla a já na Světě knih. Nadšené jsme byly obě i s dcerou, parádně jsme se nasmály a myslím, že i díky tomu dcera teď víc přimkla ke čtení. Knihy díky tomuto projektu ožívají, najednou jsou plastičtější.


Na Roberta Fulghuma jsem čekala v BB kavárně. Jde o velmi příjemnou kavárnu, která mívá i bezlepkové zákusky a moc dobrou kávu. Přišla jsem dřív, ukořistila výhodné místo a krátila si čekání čtením. Nemusela jsem čekat dlouho - asi pět stránek, a přišel. Jo, byl to on, usměvavý, charizmatický, a moc příjemný. Hned se nás snažil rozveselit. Začal si své publikum fotografovat, prý se na nás přišel podívat, aby se ujistil, že jsme skuteční. Řekl nám, že při psaní knih je sám a naše fotografie mu připomenou komu jsou knihy určené. Podívá se na ně a už nebude sám. Při čtení jsme prý taky sami a tak můžeme říkat, že autora známe. 

Nálada byla najednou moc přátelská a mohlo začít představení. Bylo to zábavné, v malém prostoru byli diváci přímo vtaženi do děje. Po představení následovala auogramiáda. Já jsem s autorem prohodila jen pár slov, kupodivu co říct, jsem věděla, až když už jsem nebyla na řadě a tak to aspoň napíšu.

 Děkuji za vaše knihy, jsou zábavné a zároveň velmi chytré. Nutí člověka zamyslet se nad svým životem a prioritami, za kterými se ženeme.

Autor fotky Marek Garamszegi

Každému doporučuji jít se podívat na Listování, rozhodně to stálo za to. Za pár korun dostanete skoro hodinu čistého smíchu a smích léčí, to je známá věc. Já si pana Fulghuma vyfotila a on si vyfotil mě, jsme si tedy kvit. Taky mám podpis pro mámu, pro mě krásně strávené odpoledne.


Autorem použitých fotografii je Marek Garamszegi z Atelieru Garáž

Na té vrchni fotce jsem i já, ale neřeknu kde. :-)


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…