Přeskočit na hlavní obsah

Máme doma ježka - červíci

Máme nového obyvatele našeho domu. Už jsem psala, že jsem si pořídila ježka. Jenže s ním nám do domu přibylo i jeho jídlo. Nevím nakolik jste informováni o složení stravy ježka. Ano, baští kočičí konzervy a granulky. Bohužel pro jeho zdraví je potřeba aby jedl i živý hmyz.

Od chovatelky Moniky Rousové, jsme do začátku dostali moučné červy. Ty se mi zdají z celého sortimentu nejjednodušší na přepravu a spotřebu. Už jste někdy měli v rude červa? Jsou teď taky součástí naší domácnosti. Doteď jsem je kupovala ve zverimexu v menším množství, ale kvůli ceně a dopravě jsem chtěla změnu.Vyrazila jsem na burzu zvířat do Kladna, která se koná jednou měsíčně. Jela jsem tam poprvé, natěšená, jak dovezu Snížkovy dobrůtku a ještě se pokochám pohledem na papoušky, ještěry atd. Burza se měla konat od šeti do desíti hodin ráno. My jsme přijeli něco málo po osmé a už jsem jen koukali jak všichni balí a jedou domů. Shrnuto a podtrženo, žádný hmyz jsme nesehnali.


Další můj pokus - nákup přes intenet s doručením poštou. Nevím, co by říkala naše pošťačka, kdyby věděla co vezla v balíku. Já poštu dost využívám, celkem pravidelně mi chodí balíky, proto bych s paní pošťačkou chtěla být za dobře.Přišla mi velikánská papírová krabice, v ní byla druhá papírová krabice a v ní volně litr červů. Samozřejmě papírem jich pár prolezlo, takže červy byli doslova všude. Ve velké krabici, v malé krabici, ale i mimo obě krabice. Myslím si, že lozit po koberci a sbírat červy není žádná velká zábava. No a to jsou jenom červíci, přitom ježci baští i šváby, cvrčky, kobylky atd.Když to shrnu, máme necelý litr červů, které musím krmit, aby mi neumřeli a mohl Snížek krásně mlaskat hned po probuzení. Moje dcera mi sliboval, že o červíky se bude starat ona a teď je ani nechytí do ruky. No jo, jsou to těžkosti s těmi zvířátky, ale když je milujete, není co řešit.Můj zlatý čtenář. 
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…