Přeskočit na hlavní obsah

Zápisník

Deset dní od  nového roku a já jsem zatím ani nezačala plnit své předsevzetí. Nestihám. Práce, škola, kroužky, recenze atd. Na univerzitě vrcholí zkouškové období, tím nemám čas psát recenze a navíc v práci ukončujeme pololetí a já opravuji písemky svých studentů. Není to omluva a tak jsem se rozhodla alespoň něco ze svého seznamu konečně dodržet. 


Musím něco udělat se svým zdravím. Přítel mě zásobuje vitamíny, jenže já jsem sklerotik a zapomínám. Je to příšerný, večer si nemůžu vzpomenout jestli jsem si je vzala, nebo ne.

Dnes se ještě nebudu omezovat, ale od pondělí si dám týden bez cukrů a masa. 

Můj týden je většinou dost chaotický. Přecházím z domu do práce, na kroužky s dětmi, do školy atd. Proto je pro mě složité dodržovat pravidelný režim. Snažím se připravovat si doma svačiny,abych nebyla v práci hladová a pak doma nepořádala nájezdy na ledničku. Říkám si, že jeden týden režimu mi jen prospěje. Nakoupila jsem si bylinkové čaje, které budu popíjet, na svačinu si dopřeji ovoce nebo zeleninu a zakáži si moji milovanou čokoládu. Čeho se nevzdám je káva. Asi bych nebyla schopná fungovat bez pravidelné dotace kofejnu. Musím být i v tomto týdnu schopná pracovat. 

Další věci, které se vzdám je maso a jakékoli výrobky z něj. Nestávám se vegetariánem, jen si na týden od masa odpočinu. Samozřejmě, rodině budu vařit pořád stejně a nebudu je omezovat.Omezím jakékoli cukry. Už teď nesladím čaje ani kávu, ale moc ráda mlsám. Miluji čokololádu a to v jakékoli formě. Pokusím se vyvarovat nejen čokoládě, ale všem sladkostem. Uvidíme jak to zvládnu, ale určitě mi to jen prospěje. 

Navíc v tomto týdnu budu cvičit. Každý den si najdu alespoň chvilku na cvičení.Dlouho jsem necvičila hlavně kvůli neustálému kašli a teplotám. Konečně je to za mnou a můžu zase trochu rozhýbat tělo. 

Doufám, že co nejvíc bodů dodržím a že mi tento změněný týdenní režim prospěje. 
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…