Přeskočit na hlavní obsah

Zápisník

Deset dní od  nového roku a já jsem zatím ani nezačala plnit své předsevzetí. Nestihám. Práce, škola, kroužky, recenze atd. Na univerzitě vrcholí zkouškové období, tím nemám čas psát recenze a navíc v práci ukončujeme pololetí a já opravuji písemky svých studentů. Není to omluva a tak jsem se rozhodla alespoň něco ze svého seznamu konečně dodržet. 


Musím něco udělat se svým zdravím. Přítel mě zásobuje vitamíny, jenže já jsem sklerotik a zapomínám. Je to příšerný, večer si nemůžu vzpomenout jestli jsem si je vzala, nebo ne.

Dnes se ještě nebudu omezovat, ale od pondělí si dám týden bez cukrů a masa. 

Můj týden je většinou dost chaotický. Přecházím z domu do práce, na kroužky s dětmi, do školy atd. Proto je pro mě složité dodržovat pravidelný režim. Snažím se připravovat si doma svačiny,abych nebyla v práci hladová a pak doma nepořádala nájezdy na ledničku. Říkám si, že jeden týden režimu mi jen prospěje. Nakoupila jsem si bylinkové čaje, které budu popíjet, na svačinu si dopřeji ovoce nebo zeleninu a zakáži si moji milovanou čokoládu. Čeho se nevzdám je káva. Asi bych nebyla schopná fungovat bez pravidelné dotace kofejnu. Musím být i v tomto týdnu schopná pracovat. 

Další věci, které se vzdám je maso a jakékoli výrobky z něj. Nestávám se vegetariánem, jen si na týden od masa odpočinu. Samozřejmě, rodině budu vařit pořád stejně a nebudu je omezovat.Omezím jakékoli cukry. Už teď nesladím čaje ani kávu, ale moc ráda mlsám. Miluji čokololádu a to v jakékoli formě. Pokusím se vyvarovat nejen čokoládě, ale všem sladkostem. Uvidíme jak to zvládnu, ale určitě mi to jen prospěje. 

Navíc v tomto týdnu budu cvičit. Každý den si najdu alespoň chvilku na cvičení.Dlouho jsem necvičila hlavně kvůli neustálému kašli a teplotám. Konečně je to za mnou a můžu zase trochu rozhýbat tělo. 

Doufám, že co nejvíc bodů dodržím a že mi tento změněný týdenní režim prospěje. 
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…