Přeskočit na hlavní obsah

Nové knihy

Nové knihy. Zastávám názor, že knih není nikdy dost. Některé knihy mám z knihovny, jiné jako recenzní výtisky a další jsem si koupila. Jen nevím, kdy si na ně najdu čas. Zkouškové období vrcholí, je toho opravdu moc.

Nejprve knihy, které jsem si sama pořídila. Nakupovala jsem v Levných knihách.


Celá naše rodina miluje kočky. Máme to vlastně celkem hezky rozdělené. Všichni máme rádi zvířata, ale já mám nejraději pejsky, přítel kočky a dcera koně. Je celkem jasné, že o tuto knihu stál nejvíc přítel, ale čtení je asi spíš na mě. 


Na knihu Jíst meditovat a milovat jsem četla hezké reakce. Tak jsem si ji pořídila. Cena byla velmi přijatelná. 

Knihovna, poslední dobou jsem tam i dvakrát týdně. Většinou samozřejmě beru knihy do školy. Potřebuji napsat seminární práce a jsem zapsaná na zkoušky. Limit v knihovně je dvacet knih a já je mám vždy všechny. Proto jsem tam tak často. Občas si udělám radost a půjčím si i něco na odreagování. Pekařova dcera - zase jsem četla pozitivní reakci na internetu. Tak snad se mi bude taky líbit.


 Sempre je jedna z  knih, kterou zrovna čtu a moc se mi líbí. Dobrý nápad a výborné zpracování.Umberta Eca mám ráda a tak, když jsem v knihovně viděla tuto krásku, sáhla jsem po ní. 


Komiks. Poslední dobou se mi moc dobře čtou. Zase jsem upoutávku viděla na internetu a zaujala mě. Líbí se mi kresby, které vyjadřují děj.
To je z knihovny vše, tentokrát jsem se opravdu krotila a plno krásných knih jsem nechala v policích. Stavím se pro ně hned po zkouškovém období. 

Dvě knihy jsem dostala k recenzi. 


První je Mozek teenagera. Jsem zvědavá. Třeba se mi podaří lépe porozumět mým studentům a nakonec i dceři. Právě proto jsem si tuto knihu vybrala. Z nakladatelství Portál, jsem dostala knihu pro děti. jako pedagožka a matka ji mám zrecenzovat. Tak se o to pokusím. Zrovna ji čtu a už teď můžu prozradit, že se mi líbí. 


To je teda hromada. Potřebovala bych více času.

Znáte některou z knížek?
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…