Přeskočit na hlavní obsah

Ruku na srdce, náhody neexistují


 Autor: Petr Rajchert
Čte: Petr Rajchert
Délka : 10 hodin 29 minut

Podle anotace jde o romanticko-dobrodružný thriller, ve kterém budete s reklamním kreativcem Tomášem sdílet řadu vyhrocených situací. Souhlasím s označením. Budete poslouchat příběh z dvou životních etap hlavní postavy -Tomáše. Jde o vyprávění o lásce mezi mužem a ženou, o dobrodružném ztroskotání na pustém ostrově, o životě úspěšného podnikatele, který pro samou práci ztratil sám sebe. Příběh je plný životních pravd, které využijete v každém období svého života. 

Autor si tentokrát sám knihu i namluvil. Není divu, je to mimo jiné i herec a tak k tomu má všechny předpoklady. U audioknihy je velmi důležité podání, volba tempa čtení, intonace hlasu. Aby to bylo všechno dokonalé, měl by mít, ten kdo čte, ke knize vztah. Musím přiznat, že mi trvalo mnohem delší dobu, si na nový hlas zvyknout, ale pak jsem byla spokojená a zaposlouchala se. 


Zdroj


Příběh má dvě časové roviny, které se po kapitolách střídají. Pozorujeme tak život Tomáše ve dvou etapách s odstupem zhruba deseti let. Z počátku je to trochu matoucí, ale jak si na to člověk zvykne, není problém s orientací v ději.

Moc se mi líbili hlavně životní pravdy, které v nahrávce zazní. Tomáš si v obou časových rovinách uvědomuje, že jeho život není takový jaký by ho chtěl mít. Snaží se bilancovat a rozhodnout se, co je pro něj to nejdůležitější a jak se zachová. Mě osobně bylo daleko sympatičtější Tomášovo mladší já. Byl to sice pořádný sobec, ale vybral si tu správnou cestu, po které je třeba jít. Jeho starší já, si nevedlo tak dobře. Možná je to i tím, že mladší Tomáš prožil to větší dobrodružství, tak se mi to lépe poslouchalo.Další mou oblíbenou postavou byla Linda. Její vyrovnaná a milá povaha, se mi moc líbila.


U nahrávky se určitě nudit nebudete. Obsahuje plno zvratů, překvapivých vyústění, napětí. Rozhodně doporučuji, možná se zamyslíte nad svým životem a nad cestou, kterou půjdete dál.Audioknihu si můžete zakoupit ZDE

Za audioknihu k recenzi děkuji Audioteka.czOkomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…