Přeskočit na hlavní obsah

Ruku na srdce, náhody neexistují


 Autor: Petr Rajchert
Čte: Petr Rajchert
Délka : 10 hodin 29 minut

Podle anotace jde o romanticko-dobrodružný thriller, ve kterém budete s reklamním kreativcem Tomášem sdílet řadu vyhrocených situací. Souhlasím s označením. Budete poslouchat příběh z dvou životních etap hlavní postavy -Tomáše. Jde o vyprávění o lásce mezi mužem a ženou, o dobrodružném ztroskotání na pustém ostrově, o životě úspěšného podnikatele, který pro samou práci ztratil sám sebe. Příběh je plný životních pravd, které využijete v každém období svého života. 

Autor si tentokrát sám knihu i namluvil. Není divu, je to mimo jiné i herec a tak k tomu má všechny předpoklady. U audioknihy je velmi důležité podání, volba tempa čtení, intonace hlasu. Aby to bylo všechno dokonalé, měl by mít, ten kdo čte, ke knize vztah. Musím přiznat, že mi trvalo mnohem delší dobu, si na nový hlas zvyknout, ale pak jsem byla spokojená a zaposlouchala se. 


Zdroj


Příběh má dvě časové roviny, které se po kapitolách střídají. Pozorujeme tak život Tomáše ve dvou etapách s odstupem zhruba deseti let. Z počátku je to trochu matoucí, ale jak si na to člověk zvykne, není problém s orientací v ději.

Moc se mi líbili hlavně životní pravdy, které v nahrávce zazní. Tomáš si v obou časových rovinách uvědomuje, že jeho život není takový jaký by ho chtěl mít. Snaží se bilancovat a rozhodnout se, co je pro něj to nejdůležitější a jak se zachová. Mě osobně bylo daleko sympatičtější Tomášovo mladší já. Byl to sice pořádný sobec, ale vybral si tu správnou cestu, po které je třeba jít. Jeho starší já, si nevedlo tak dobře. Možná je to i tím, že mladší Tomáš prožil to větší dobrodružství, tak se mi to lépe poslouchalo.Další mou oblíbenou postavou byla Linda. Její vyrovnaná a milá povaha, se mi moc líbila.


U nahrávky se určitě nudit nebudete. Obsahuje plno zvratů, překvapivých vyústění, napětí. Rozhodně doporučuji, možná se zamyslíte nad svým životem a nad cestou, kterou půjdete dál.Audioknihu si můžete zakoupit ZDE

Za audioknihu k recenzi děkuji Audioteka.czOkomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…