Přeskočit na hlavní obsah

Nový rok - Zápisník

Tak a je tu nový rok 2016

Pro mě to bude dost náročný rok. V červnu mi končí studium pedagogiky a zároveň si musím vybrat téma na diplomovou práci na univerzitě z materiálů. Když jsme si včera po půlnoci dávaly s dcerou předsevzetí, nelíbilo se jí, že hned dvě jsem věnovala právě školám. Chtěla předsevzetí, které se bude týkat jí samé. Nevím jestli čekala, že ji začnu dávat větší kapesné, odpustím domácí práce atd. Zdála se celkem zklamaná. Sama si dávala body, které už teď vím, že nedodrží. (chodit každý den na půl hodiny se psem, uklízet si pokoj, půl hodiny denně se učit...).
Já na ty předsevzetí moc nejsem, i když nový rok se dá považovat za nový začátek. Smeteme naše zlozvyky ze stolu a začneme od znova a tentokrát správně, dokonale. Je pravda, že bych potřebovala lépe zorganizovat čas. Mít víc prostoru na učení, na práci a méně se věnovat zábavě. Proto si přece jenom pár předsevzetí dám, dodržet je, však bude velmi těžké. 

Nejvíc by mi pomohlo, kdyby měl den aspoň o pár hodin víc, nebo kdybych nemusela spát. V noci bych se učila, uklízela, četla a přes den bych byla v práci a s rodinou. Měla bych větší klid a nemusela bych se tolik honit. 


Mé předsevzetí: 


Dokončit na první pokus :-) pedagogiku. 
Tento rok udělat alespoň 80% zkoušek na univerzitě, abych toho příští rok neměla moc.
Víc se věnovat dceři,  víc ji nutit pomáhat, uklízet a učit se. 
Víc číst a psát. 
Psát víc pravidelně, připravovat si články alespoň týden dopředu a vydávat je podle rozvrhu. 
Víc fotit. mám nový mobil a fotky jsou z něj krásné. 
Zhubnout - která z vás tohle předsevzetí nemá? 
Největší předsevzetí - Být šťastná, alespoň občas a na chvíli.


Závěrem vám všem přeji krásný a úspěšný nový rok a aby se vám splnilo to, co si tajně přejete. 

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…