Přeskočit na hlavní obsah

Druhý břeh


autor: Hana Marie Körnerová
série: Kočár do neznáma
nakladatelství: MOBA (Moravská bastei)
počet stran: 376

Třetí díl série, která popisuje život dvou sester. Sestry musí uprchnout z Francii  kvůli revoluci, Ocitají se v Čechách a bez prostředků. Obě sestry volí sňatek, kvůli zabezbečení. Stefaniin manžel umírá na neštovice a tak se uchyluje u sestry Hermíny. Vydají se společně na Hermíninu svatební cestu. Čeká na ně cesta plná dobrodružství.

Výsledek obrázku pro hana marie körnerová

Hana Marie Körnerová je autorka řady knih. Píše nejen historické romány, Jejím oblíbeným prostředím je Francie osmnáctého a devatenáctého století. Nejznámější její kniha Andělská tvář byla zfilmovaná. Nedávno dopsala její pokračování. Její knihy mají velký úspěch u čtenářů. 

Kniha začíná svatební cestou Hermína a Jindřicha. Na cestu jede v doprovodu své ovdovělé sestry Stefanie, její nemanželské dcerky Adély. Navíc s nimi jede i Jindřichova věčně si stěžující matka,
a její dcery Žofie a Eliška. Cesta je plná dobrodružství a nebezpečí. Hermína si nemůže zvyknout, že už není potřeba počítat každý i jen sebemenší výdaj, je najednou bohatou ženou.

Přesto, že se jedná o třetí díl, do děje se dostanete velice lehce. Navíc na začátku jsou všechny události z předchozích dílů shrnuty a tak čtenář ví, jak příběh začínal. Děj je plný napínavých scén i odpočinkových chvilek s výklady okolí. Čte se moc dobře. Čtenář se nemůže odtrhnout od děje, aby věděl jak to bude pokračovat, co se stane. Je plný romantiky, lásky, napětí. 

Hospoda zvenčí působila přívětivě, ale zevnitř se ukázala jako nevlídná a studená. Lokál byl zcela prázdný a majitel, typický Tyrolák, už alespoň podesáté připomněl, že služby jsou omezené, protože je po sezóně. 
Jindřich se pokaždé ošil a jeho matka významně pohlédla na Hermínu a nahlas si povzdechla, jako by chtěla připomenout své obvyklé: Já vám to říkala.

Moc se mi líbila postava Hermíny. Je to nebojácná a statečná žena. Na tehdejší poměry asi dost nezvyklá kombinace. Rozhodně není žádná vystrašená chudinka, která se nedokáže o sebe postarat. Vzala si muže, kterého si sice váží, ale nemiluje. Byla napadána svojí tchyní, přece jenom byla nevěsta bez velkého věna. 

Její sestra Stefanie, je jejím pravým opakem. Je zvyklá, že se o ní někdo postará. Úmrtí svého manžela bere jako ránu pod pás. Nedokáže si představit svůj další život. Navíc se musí postarat i o svou nemanželskou dceru, ke které se nemůže přiznat. Kdykoliv se něco děje, omdlívá. Životní situace ji však přinutí konečně dospět a zjistit, že se musí postarat nejen o sebe, ale i o svou dceru. Nakonec přece jenom vezme svůj život do vlastních rukou. 

Trochu mi chybělo rozepsání postavy manžela Hermíny. Je tam jen jako stín, který se občas objeví, ale vlastně tam není. Přitom to může být zajímavý člověk, podle těch střípků. 

Kniha se čte moc dobře. Rozhodně jsem se nenudila. Autorka ví, jak naporcovat napětí a romantiku, tak aby z toho bylo chutné sousto. 


Za knihu k recenzi děkuji nakladatelství MOBA
Knihu si můžete zakoupit Zde


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…