Přeskočit na hlavní obsah

Jak si žiju
Ve středu 10.6. jsem byla na autorském čtení Jiřího Hájíčka
Středočeská vědecká knihovna v Kladně uspořádala autorské čtení spisovatele Jiřího Hájíčka a tam jsem nemohla chybět. Bylo to trochu komplikované, protože mám zrovna nemocné dítko a nechat ji samotnou doma se mi moc nechtělo. Nicméně, když jsem ji zkontrolovala, přinutila spolykat medicínu, připravila jídlo a zjistila, že ke spokojenosti nepotřebuje maminku, ale volný počítač a zapnutou televizi, jela jsem.

Čtení se odehrávalo ve studovně časopisů, kde jsem, přiznám se, doposud nebyla. Moc hezká místnost a časopisy kolem velmi zajímavé. Moc by se mi líbilo mít čas a do některých se začíst. Jenže, kde má pracující matka najít dostatek volného času, aby mohl strávit třeba jen hodinu, dvě v knihovně? Vždy sem vletím, vezmu objednané knihy, plus něco s volného výběru a hurá domů. Maximum dvacet minut času, než jede autobus.

Zpět k akci. Pan spisovatel byl velmi příjemný. Přečetl nám úryvky z knihy Rybí krev. Knihu jsem ještě nečetla, budu to muset ještě napravit. Líbil se mi přednes pana spisovatele. Je to zase napsané jeho osobitým stylem, a mě se ukázky moc líbily. Nepamatuji, kdy mi naposledy někdo nahlas předčítal, takže jsem si to náležitě užila. Na závěr bylo pár otázek a samozřejmě podepisování knížek.

Mám knihu Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku a tak jsem si ji nechala podepsat. Při té příležitosti, jsem poděkovala za odpověď na mou otázku pro  projekt blogtour, Takže, nejen že pan Hájíček je první, kdo mi do projektu poslal odpověď, ale je i první, od koho mám podepsanou knihu.
Nejsem typ, který stojí fronty na podpis autora. Nechodím na autogramiády, možná bych ráda zašla na nějaký křest knihy mého oblíbeného autora. Třeba bude víc času, a ještě se nějaké akce zúčastním.
Praha je kousek.

Od Jiřího Hájíčka jsem četla jinou jeho knihu a to Zloději zelených koní. Zaujala mě a já byla zvědavá na další jeho knihy. Přece jenom je to domácí autor a já si dala předsevzetí, že budu víc číst českou prózu.

Akce byla bezvadně připravená. Za to dík naším knihovnicím. Už se těším na další, která bude přímo tady v Kladně, rozhodně se zúčastním.

foto: z webu svkk.cz

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…