Přeskočit na hlavní obsah

Jak si žiju 10

Dnes jsem se snažila sobotu využít na 120%

Konečně jsem dopsala dopis k projektu Napiš mi. Nebudu prozrazovat co jsem tam napsala, ale doufám, že se bude Annie líbit. Hned v pondělí ho pošlu. Slibuji.

Napsala jsem recenzi na knihu Procitnutí slečny Primové. Ještě si ji nechám uležet a zítra ji zveřejním. Kniha je skvělá a rozhodně ji každému doporučuji. Zejména pokud jste praví knihomolové a máte přečteno hodně knih, užijete si ji. Přece jenom hlavní postava je knihovnice. 

Nenechala jsem spát ani projekt Blogstours. Rozeslala jsem plno emailů a mojí otázkou. Většinou na odpověď ještě čekám, ale s potěšením musím oznámit, že dva spisovatelé (ano, oba jsou muži) už mi odpověděli. Moje otázka je položená tak, aby si ji každý mohl vyložit trochu jinak. Těším se, až budu mít víc odpovědí a udělám článek. 
Mám trochu problémy se sháněním kontaktů na některé zahraniční spisovatele, ale doufám, že i na ně v projektu dojde. 

Pokud se mám pochlubit, co vše jsem ještě dnes stihla, tak vězte, že jsem si ostříhala vlasy. Ano sama sobě. Uklidila celý dům, kromě doupěte mé dcery, uvařila skvělý oběd (alespoň podle toho, že ho snědla i má vybíravá dcera) a ano i zákusek byl. 

Pokud se jedná o čtení, tak dnes bohužel jsem zvládla přečíst jen noviny a jeden článek (ale dost dlouhý) z časopisu Plav. 

Ještě se musím pochlubit včera mi poštou přišel časopis Host. Sice trochu pozdě, ale přece dorazil. Já si ho chtěla koupit už na veletrhu, ale protože jsem přišla až v neděli, už ho neměli. Byla jsem zklamaná a tak mi ho poslali dodatečně poštou. Mám velkou radost, dostala jsem k němu i krásnou záložku. Ty miluji. Asi je začnu sbírat. No nebylo by to fajn, mít sbírku záložek? Teď už mě čeká jen večeře a boj o večerní film. Většinou si něco pouštíme. Já bych chtěla závěrečný díl Hobita a můj přítel lobuje za western. No uvidíme kdo dnes vyhraje. 

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…